Pitääkö turvavyö pitää kiinni koko lennon ajan ja onko se samantapainen kuin autossa. Eli sellainen rullaava, mutta ei tule olan yli,???
Lentokoneen turvavyö
5
385
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tarvitse olla kiini kokoaja. Vyö on kiinteä lantiovyö.
Minä pidän sen kiinni kokoajan, koskaan ei tiedä ennakkoon, jos kone törmää kirkkaanilman turbulensssiin.Istuimesta irtoaminen ja pään osuminen kattoon ei ole suositeltavaa.- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17832250O
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Lentokoneen turvavyötä tulee käyttää aina koneen nousun sekä laskun ajan (lähtökohtaisesti ennen nousua ja laskua matkustamohenkilökunta tarkastaa että kaikilla matkustajilla on turvavyö kiinnitettynä) sekä silloin kuin kapteeni sytyttää turvavyön merkkivalon (turbulenssiä aiheuttava säärintama yms.).
Mulloinkin lennon ajan turvavyön käyttäminen on suositeltavaa, muttei pakollista.- Anonyymi
Kiitos vastauksista. Mulla on noin tunnin lento ja tuskinpa tarvii irrottaa jos ei tule vessa asiaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos vastauksista. Mulla on noin tunnin lento ja tuskinpa tarvii irrottaa jos ei tule vessa asiaa
Kannattaa pitää aina kiinni jos sattuisi yllättäen turbulenssia matkalle. Lentäjillä kyllä reitin sää tarkkaan tiedossa ja lennon alussa usein kuuluttavat mikäli kuoppaista osuutta tulossa. Näillä kohdin myös sytyttävät turvavyövalon jolloin wc:ssä ei saa käydä. Joten jos tulee vessahätä niin ei kannata pidätellä turhaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614198KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1152752Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452252Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291913- 241843
- 281566
- 171420
- 731360
- 1461307
- 311178