Ei minusta ole lakien noudattajaksi

Luonnonlakienkin noudattaminen/niissä eläminen tuntuu kovin rajatulta toiminnalta niin miettii nyt siihen päälle vielä ihmisapinoiden omat kuvitellut säännöt ja toimintamallit niin ei hyvää päivää.
Vapaus moisista aitauksista kiehtoo huomattavasti enemmän kuin alistuminen jonkun apinan huuhaa luuloihin ja muka hyviin toimintamalleihin.

Mitäs jos minä kehittelen erilaisia tapoja olla erilaisissa tilanteissa ja alan vaatimaan muita niitä noudattamaan?
Ei se vapautta olisi kuten ei nytkään kun valtio sitä vaatii kansalaisilta.
Kyse on orjuudesta ja se ei käy.

Ihmiset ovat alistuvaisia laumatyperyyksiä jotka eivät näemmä pysty muuhun kuin sieluttomaan nyökyttelyyn.
Oli kyse laista , uskonnosta tai muusta vastaavasta niin aina riittää apinoita kokoon nyökyttelemään asialle mistä eivät edes tajua mitään.

Hyi hitto.

3

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuossa oli todella kummallinen avaus. No respect.

    • Anonyymi

      Ja samaan filosofiaan nojaten et käy myöskään töissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      309
      2695
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      78
      2465
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      55
      2205
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      77
      1903
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      125
      1682
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1554
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      138
      1460
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1328
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      88
      1150
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      77
      1124
    Aihe