Poliitikoilta ja johtavilta viranhaltijoilta. Päätöksenteko ei taida olla hallinnassa.
Onko mopo karannut päätöksenteossa
14
646
Vastaukset
- Anonyymi
Omahyöty ja ahneus edellä, ei hyvä.
- Anonyymi
Missä näin on käynyt?
- Anonyymi
Himangalla, sen jälkeen jouduttiin liittymään Kalajokeen.
- Anonyymi
Kyllä omien harrastusten ja sukulaisten etujen mukaan touhutaan.
- Anonyymi
Jumalan terve
- Anonyymi
Voi olla, että jollakin on karannut. Varsinkin aloituksen kirjoittajalla, kun ei ole mitään faktaa.
- Anonyymi
Faktoja on pöytäkirjoissa ja lehtien palstoilla. Onneksi on myös yhteisen hyvän asialla oleviakin.
- Anonyymi
Ei ole tuollaista faktaa näkynyt. Huhuja kylläkin kuulee.
- Anonyymi
Mielellään menevät kutsuttuina epävirallisiin tilaisuuksiin jossa kuuntelevat tarkalla korvalla ja lupaavat hoitaa asiat kuntoon. Onko tämä ns epäsuoraa vallankäyttöä.
- Anonyymi
Suoraa vallankäyttöä on se että ensi vaaleissa lähdet ehdokkaaksi ja korjaat ihan kaikki epäkohdat!
- Anonyymi
Ei tarvitse lähteä ehdokkaaksi. Tee kuntalaisaloite esim. Rahankäytön tarkastelu osastokohtaisesti.
- Anonyymi
Tuo on hyvä idea! Voihan sitä lähteä ehdokkaaksikin!
- Anonyymi
Kun osaamattomat ohjaa osaamattomia niin siinähän se soppa syntyy. Sitten selitellään kun paskat housussa, esim. Korpelan voima case.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1779474Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3527184Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1056062Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen274246- 1714094
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht823825Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu933734Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353318- 1943080
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik172744