Mihin voi ilmoittaa haittaohjelmasta Ubuntucinnamon versiossa, lisäosa on Kiinalainen ja on suljettukoodi. Jos sen poistaa niin se poistaa päivitysmanagerin myös. Tuo lisäosa on siis jo asennus iso kuvassa.
Haittaohjelma Ubuntussa
12
457
Vastaukset
- Anonyymi
Ubuntua ei pitäisi mennä asentelemaan ollenkaan, sen kanssa on jatkuvasti vaikeuksissa.
- Anonyymi
Älä winhihu viitsi jauhaa paskaa! Ei Ubuntun kanssa ole vaikeuksissa ja aloituksessakin on trollaamisen makua!
- Anonyymi
Minkä niminen se on?
https://cdimage.ubuntu.com/ubuntucinnamon/daily-live/current/lunar-desktop-amd64.manifest
Voit tehdä normaalin bugi-raportin.
https://help.ubuntu.com/community/ReportingBugs- Anonyymi
Niin niin, mutta kun minun pitäisi tehdä se kirjoittamalla, ei jaksa opetella kaikkia kirjaimia ja niiden järjestyksiä.
Saisko sen tehtyä kuvia naputellen? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin niin, mutta kun minun pitäisi tehdä se kirjoittamalla, ei jaksa opetella kaikkia kirjaimia ja niiden järjestyksiä.
Saisko sen tehtyä kuvia naputellen?Kerrot vain tähän ketjuun ohjelman nimen, niin voit poistua vaikkapa koko planeetalta.
- Anonyymi
Nyt POISTIN WINDOWSIN!
- Anonyymi
Noin käy kun latailee kiinalaisa häkkyröitä.
- Anonyymi
Mene kollivapunen jo niuvaan!
- Anonyymi
Nyt meni winkura vaihtoon!
- Anonyymi
Aloittele vaikka äitistäs.
- Anonyymi
Rollimaattorilla aina äiti mielessä :-).
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2699872IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3167057Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?831832Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1061474Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61461- 1091171
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751119Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin47926Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus24780MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752