Omia hyvä ja huonoja kokemuksia Kreikasta ??

Lomakuumetta

Olen lähdössä kesällä juonnekin päin kreikkaa. Mutta valinnanvaraa on niin paljon. Kertokaa jotain, mitä suosittelette, mitä ette ?? Pidän rannoista ja luonnosta. Ei mielellään mikään turistirysä.

- kiitos -

4

963

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mythos

      Parga, Lefkas, Karpathos ja Naxos.

    • nämä

      Sivulle http://www.matkatarinat.com on jätetty jo 25 kirjoitusta eri puolilta Kreikkaa. Suosittelen, että käyt tutustumassa niihin. Sieltä löytyy tosi hyviä käytännönvinkkejä matkalle.

    • Hei!
      Mantereella olen lomaillut ainoastaan Pargassa, siitä pidin paljon. Saaria on tullut kierrettyä tähän mennessä 22, Dodekanesiassa, Kykladeilla, Joonian merellä ja Egeanmerellä.
      Vehreämpää on esim. Samoksella ja Skiathoksella. Riippuu todellakin siitä, mitä itse kukin lomaltaan ja kohteelta toivoo ja odottaa. Itse pidän pienistä, rauhallisista saarista kuten Lipsi, Leros ja Ithaka. Monille saarille pääsee suoraan, joillekin esim. Ateenan kautta. Jos aikaa on ja voit sijoittaa lomasi huippusesongin ulkopuolelle, suosittelen saarihyppelyä, näin voit tutustua useampaan saareen yhdellä kerralla. Minulla on syksyllä vuorossa 7. saarihyppelyni.
      Jos reissupäiväkirjat kiinnostavat, ota yhteyttä!
      [email protected]

    • Tytsy

      Hei! Palasin juuri Lefkakselta, jota voin kyllä lämpimästi suositella "tukikohdaksi", jos haluat nähdä kauniin ja vehreän saariston. Lefkakselta, tarkemmin Nidrin kylästä pääsee päivittäin lähisaarille, kuten esim. Ithakaan ja Kefaloniaan. Olin Tjären matkalla, opas kertoi myös majoitustarjouksesta: jos vuokraa auton, voi yöpyä tietyissä hotelleissa vain 10€ yö!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5831
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4565
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4332
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4121
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      87
      3710
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3235
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2423
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2319
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2069
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      8
      1144
    Aihe