Onkos hyötyä...

lisävarusteena tilattavista 35% tummennetuista taka/sivulaseista? Lähinnä, että ovatko tarpeeksi tummat häikäisysuojaksi vai ovatkos lähinnä kosmetiikkaa?? Osaakos joku sanoa mitä tummuusastetta tehtaan lasit vastaavat(esim. vrt. Sungard 05,20 etc.)??
1298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tummuusaste ei ole ihan kalvojen tasolla, joten raja vakiolasiin ei ole liian suuri. Ne estävät häikäisyä riittävästi ja ulkoa katsoessa ei erota kunnolla esim. tavaroita tavaratilassa (ainakaan tummassa sisustuksessa).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tehtaan tummat lasit vai kalv kirjoitti:

lisävarusteena tilattavista 35% tummennetuista taka/sivulaseista? Lähinnä, että ovatko tarpeeksi tummat häikäisysuojaksi vai ovatkos lähinnä kosmetiikkaa?? Osaakos joku sanoa mitä tummuusastetta tehtaan lasit vastaavat(esim. vrt. Sungard 05,20 etc.)??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu