51v mies ja pienet lapset

Anonyymi-ap

Olen muutaman kerran käynyt treffeillä miehen kanssa 51v ja hänellä on kaksi alle 5v lasta. Mies on kovin innoissaan ja pitää yhteyttä. Itse olen samaa ikää miehen kanssa. Itse jarruttelen yhteyksissä.

Eipä tässä mitään, mutta en vaan jaksaisi enää pikkulapsiperhearkea. Niimpä olen päättänyt lopettaa tämän tapailusuhteen tähän. Mietin vaan miten tämän sanon tälle miehelle. Ei tämä miehen ja lastensa vika ole. Minä haluan vaan jo kahden aikuisenvälistä suhdetta, enkä ruuhkavuosia. Olen jo oman lapsen saanut aikuiseksi. Haluan jo vapautta tulla ja mennä, enkä katsoa pikkukakkosta. En halua pelätä, lapsi eksyy makkariimme, kun meillä olisi omat hetket menossa. En jaksa pukea sadevaatteita ja kiikuttaa lapsia päiväkotiin ja olla tekemässä heille ruokaa. Tämän kun osasin sanoa tälle miehelle niin ettei hän loukkaannu. Kait minun vaan pitää mustata itseni ja sanoa olevani itsekäs p.

Hämmästyn vaan uudelleen ja uudelleen miten paljon omanikäisissä miehissä on pienten lasten isiä. Onko niin, että ensin ei sitä perhettä haluta ja viidessäkympissä sitten tajutaan et vitux män. Sitten paniikissa etsitäään hedelmällisessä iässä olevaa naista ja tehdään se lapsi, vaikka suhde ei ole minkäänlaisella järkevällä tasolla. Deittisivustolla on paljon 50v miehiä, jotka ovat heränneet ajatukseen perheen perustamisesta. On se hyvä tietysti kasvaa aikuiseksi edes siinä vaiheessa.

9

614

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko mies siis yksinhuoltaja ja äiti lähtenyt tiehensä vai miksi oletat joutuvasi elämään pikkulasten kanssa parien treffien jälkeen?

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        ❤️ ­N­­­y­m­­f­o­m­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17842637a

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ei ole, mutta eihän tuossa mitään voi tehdä yhdessä. Lapsiviikko kun sattuu päiville, jos olis vaikka kiva konsertti. Sielä se mies istuu rakentamassa legolinnaa ja leikkimässä bätmänniä. Kyllä hän on hiukan väsähtänyt viikosta.. kun lapset lähtee äidilleen.

      Miehet, jos teillä on pieniä lapsia, niin laittakaa se deitti-ilmoon..siten ei tule väärinkäsityksiä ja on helpompi swaipata ohi.

    • Anonyymi

      Hei annan ilmaisen vinkin, sanot sen näin rauhallisella äänensävyllä:

      Hei en halua enää jatkaa tapailua. Toivon sinulle kaikkea hyvää.

      • Anonyymi

        Näin teen. Kiitos.


    • Anonyymi

      Kertoisitko miltä sivustolta löytyy? Itselleni sopisi hyvin tuollainen vuoroviikkomies. Olen sen ikäinen, että tarvitsen myös omaa aikaa olla rauhassa ja tehdä omia juttuja ja se voisi vapaaviikoilla hoitaa mun kouluikäistä lasta, yksinhuoltaja kun olen. Vuoroviikko järjestely voi muuten olla hankala kun ne lapset menevät kouluun, elleivät vanhemmar asu lähekkäin.

      • Anonyymi

        Mene vaikka pannukakkuun. Siellä niitä on. 🙂


    • Anonyymi

      Todella vaikea päätös, jos mies on fiksu. Kyllä se niin on että kun on saanut omat lapset aikuisiksi Niinan elänyt jo sen lapsi vaiheen .
      Ihmetten itsekkin miksi näitä viisikymppisiä miehiä on joka paikassa pienten lasten isänä, ja jostain syystähän ne usein eronneita.
      Mutta on niitäkin naisi jotka tulevat mummoiksi ja uudet miehen vieroksuvat kun lastenlapsia tuodaan hoitoon, niin että näissä suhde asioissa on aina muttia matkassa.
      Jokaisen tulee tehdä kuten sydämmessään tuntee , joten et ehkä ole oikea ihminen hänelle .

    • Anonyymi

      Luultavasti etsii siivoojaa ja kyökkipiikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      883
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      748
    3. 47
      654
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      623
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      623
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      30
      611
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      595
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      567
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      560
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      37
      496
    Aihe