Kyseinen yhtiö on nyt todellakin lompsalinna johon menee rahaa. Ennen oli hyvä yhtiö jos yhtiövastike oli kylän pienin entisen isännöitsijän Kallosen mielestä. Nyt maksetaan tekemättömiä remontteja. Asuntoja myydään muka nyt putkiremontoituna. Kylpyhuoneita ei ole remontoitu kuin vain osaksi. Myös muut remontit, katot, julkisivut, jne, on tekemättä. Uusien ostajien on oltava tosi tarkkoja väärän markkinoinnin suhteen, koska joutuvat näiden tulevien remonttien maksajaksi. Taloyhtiöhän ei saa enää pankistakaan yhtiölainaa.
Tapailantie 5, ns. "Lompsalinna"
2
865
Vastaukset
- Anonyymi
Joo. Ollaan kateltu näitä myynti-ilmoituksia netistä. Niissä annetaan aivan väärää tietoa yhtiön tilasta. Myyntiin tulee useita asuntoja joilla on karmeesti korjausvelkaa kun aikanaan ei ole hoitettu asioita.
- Anonyymi
Hyvä Anonyymi-ap
Annat väärää tietoa:
Putkiremontti on tehty joka asuntoon 2022 ( kylpyhuoneita 10as+ 4as omarahoituksella) jatkossa 2khp vuosittain mahdollisen vastikekertymän kustannuksella!
Kattoremontti tehty 2020
Julkisivumaalaus 2005
Sekä lukematon määrä muita remontteja vuosien varrella jo Kallosenkin aikana!
Jätät huomioimatta hinnan korotukset vastikkeissa; kaikissa yleisissä menoissa,
joka koskee kaikkia taloyhtiöitä ympäri maailman!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2192877
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1142056Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2171691Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141615Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2851466Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita471237- 471176
- 1051014
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan56958- 85905