Aika heikko ravintolatarjonta Vappuna Sysmässä.!?Oisko mietinnän paikka..mitä itse haluaisit ja miten.Jos ei kiinnosta niin miksi pitää yrittää,antaa muunmaalaisten painaa.
Ala-arvoista
7
809
Vastaukset
- Anonyymi
Hesalaisyen kitinä alkaa taas ja jatkuu koko saatanan kesän
- Anonyymi
... nimenomaan hesalaisten, maaseudulta Stadiin muuttaneiden "kaupunkilaisten"
- Anonyymi
En voi kuin ihmetellä, miten sysmäläiset voivatkin olla näin juntteja idiootteja. Tekisi sysmäläisille hyvää avartaa kapeaa ja vanhanaikaista ajatusmaailmaa. Onneksi sysmäläiset ovat katoava kansanperinne ;)
- Anonyymi
Kummatkin kaupat ovat viikonloppuisinkin auki ! Sieltä kyllä saa makkarata ja kaljaa kyllä niillä " hesaan jaksaa " ja pääsee oikein ravintolaan syömään !
- Anonyymi
Niin eihän täällä ollut kuin 4kahvilaa ja 7ruokapaikkaa auki vappuna.....Vedä lisää niitä rokotteita.
- Anonyymi
Ei sitä kannata muutamalle päälle mitään curmee ravintolaa auki pitää , tulee vaan hävikkiä !
- Anonyymi
Ei mahdu mun ajatusmaailmaan tämä valittajien jatkuva kitinä. Jos Sysmä on mielestänne NIIN huono paikka asua, tai ei ole tarpeeksi viihdykkeitä ja palveluita mökkiläiselle, niin miksi ihmeessä täällä asutte tai mökkeilette?
Useammassa kaupungissa ja maaseutupitäjässä asuneena voin sanoa, että täällä on harvinaisen hyvät ja monipuoliset palvelut väkimäärään nähden.
Eikö mökkiläiset tule tänne viettämään kesää mökeillään, uimaan, lepäämään, nauttimaan luonnosta, eikä ravintoloihin istumaan?
Ei täällä kannata olla enempää ravintoloita, sillä syys-toukokuun väliaikana ei iltaisin kahdeksan jälkeen enää näy ristinsielua raitilla, joten miten useampi ravintola pärjäisi mitenkään. Harvoin on osunut kahvila tai ravintola kesällä tai talvella niin täydeksi, ettei sieltä olisi paikkaa löytynyt mihin voi istahtaa nauttimaan talon antimista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain597470Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232896- 1421746
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651639Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151448Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671384- 1291116
- 73817
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko46799- 51707