Tilannekatsaus: kaveri menossa naimisiin, jolle lupauduin tekemään häämeikit ja stailaukset. Ihan ok. Samalla ajattelin antaa meikkien ja muitten ihonhoitovinkkien lisäksi kalliita puteleita lahjaksi niin morsiamelle kuin sulhaselle, jotta pääsisivät hemmottelemaan itseään (opiskelijoita kun ovat, ei rahaa kosmetiikkaan). Miten on, stailaukset ja muut hoidan ilmaiseksi, puteleista olen itse osani maksanut, mutta kun kutsussa siltikin oli se aah niin ihanan paljon keskustelua herättänyt tilinumero, johon kuulemma häämatkarahastoa voi lahjan muodossa kartuttaa?! Mistäs minä freelanceri pieraisen vielä nuorelle parille lahjarahat - ajattelin oman osani jo olevan kasassa? Mitä mieltä olette?
pulmallista! auttakaa!
4
1011
Vastaukset
- sdfdsfdsfdsfs
Kovasti sitä mieltä olisin että olet oman kortesi kekoon kantanut. Eli ei tarvi kyllä enää erikseen rahaa antaa. Sen varmasti hääparikin ymmärtää sillä aivan luupäitä tuskin ovat? =)
- Lahjoit jo
Mun mielestä sun lahjat on jo annettu, eikä sun tarvi enää sen kummemmin mitään rahoja tilitellä. Laita ne putelit nätisti pakettiin? Vai siis onko ne annettu jo? Oli tai ei, kyllä tuossa on jo yllin kyllin lahjaa, ja rahallisestihan tuollaisen lahjan arvo on varmasti enemmän kuin mitä moni laittaa sinne tilille, jos joku nyt siltä kannalta haluaa asiaa miettiä.
- cfox
Itse olen menossa ensi kesänä naimisiin ja ehdotin meikkaavalle ja kampaavalle ystävälleni, että antaisi palveluksensa häälahjaksi. Minusta tuntuu, että jään silti velkaa hänelle. Lahjan arvo on todella suuri! Ei ainakaan muita lahjoja lisäksi!!!
- ammattikosmetologi
Kyllä osasi asiaan kannat. Sinulla on edessä vielä morsiamen hermostumiset ja muut, peilin kyttäys ja kiehkuran vahtaus. Syö ja nuku hyvin ennen koitosta. Ja tehkää monta harjoitusmeikkiä.
Morsiamet osaa olla hankalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1821272
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138883- 84824
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47684Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t247594Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311580Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7550- 51549