pulmallista! auttakaa!

professional beauty adviser

Tilannekatsaus: kaveri menossa naimisiin, jolle lupauduin tekemään häämeikit ja stailaukset. Ihan ok. Samalla ajattelin antaa meikkien ja muitten ihonhoitovinkkien lisäksi kalliita puteleita lahjaksi niin morsiamelle kuin sulhaselle, jotta pääsisivät hemmottelemaan itseään (opiskelijoita kun ovat, ei rahaa kosmetiikkaan). Miten on, stailaukset ja muut hoidan ilmaiseksi, puteleista olen itse osani maksanut, mutta kun kutsussa siltikin oli se aah niin ihanan paljon keskustelua herättänyt tilinumero, johon kuulemma häämatkarahastoa voi lahjan muodossa kartuttaa?! Mistäs minä freelanceri pieraisen vielä nuorelle parille lahjarahat - ajattelin oman osani jo olevan kasassa? Mitä mieltä olette?

4

956

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfdsfdsfdsfs

      Kovasti sitä mieltä olisin että olet oman kortesi kekoon kantanut. Eli ei tarvi kyllä enää erikseen rahaa antaa. Sen varmasti hääparikin ymmärtää sillä aivan luupäitä tuskin ovat? =)

    • Lahjoit jo

      Mun mielestä sun lahjat on jo annettu, eikä sun tarvi enää sen kummemmin mitään rahoja tilitellä. Laita ne putelit nätisti pakettiin? Vai siis onko ne annettu jo? Oli tai ei, kyllä tuossa on jo yllin kyllin lahjaa, ja rahallisestihan tuollaisen lahjan arvo on varmasti enemmän kuin mitä moni laittaa sinne tilille, jos joku nyt siltä kannalta haluaa asiaa miettiä.

      • cfox

        Itse olen menossa ensi kesänä naimisiin ja ehdotin meikkaavalle ja kampaavalle ystävälleni, että antaisi palveluksensa häälahjaksi. Minusta tuntuu, että jään silti velkaa hänelle. Lahjan arvo on todella suuri! Ei ainakaan muita lahjoja lisäksi!!!


    • ammattikosmetologi

      Kyllä osasi asiaan kannat. Sinulla on edessä vielä morsiamen hermostumiset ja muut, peilin kyttäys ja kiehkuran vahtaus. Syö ja nuku hyvin ennen koitosta. Ja tehkää monta harjoitusmeikkiä.
      Morsiamet osaa olla hankalia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1700
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1336
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      73
      1285
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      840
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      830
    Aihe