Paloin loppuun vikana amisvuotena sinun kiusaamisesta. Sorruin päihteisiin kiusaamisen takia, veit minulta voimat astua työelämään mikä on jo aiheuttanut yli 150000 euron tulot saamatta. Jouduin sun kiusaamisen takia suljetulle ja en pelkästään kerran vaan 8 kertaa. Näen sinusta painajaisia vaikka vuodet on kulunut. Pilasit minun itsetuntoa enkä ole naista sinun takia löytänyt. Olen joutunut traumaterapiaan kiusaamisesi takia.
Olen työkyvyttömyyseläkkeellä sinun takia. Eikö olekkin hassua että kiusaaja saa jatkaa koulua vaikka samalla pilaa toisen elämää täysin. Älkää kommentoiko ellette ole itse ollut vakavan kiusaamisen uhreja te ette ymmärrä. Kiusaaminen on asia mikä jättää elinikäiset traumat mikäli se on tarpeeksi raakaa.
Terveiset kiusaajalle pilasit elämäni
17
423
Vastaukset 17
- Anonyymi
Olet trauma osastolla ihan vaan oman reagointisi vuoksi, jokainen ihminen on kokenut kiusaamisen joskus, ja jos siitä sekoaa niin silloin hoidetaan oma terveys kuntoon eikä syytellä muita.
Sillä tyyli millä olet reagoinut on sinänsä jo sinussa itsessäsi ,
Tottakai se ottaa kipeää kun joku kiusaa mutta miten kiusaamisen hanteerata se riippuu sinun omasta vahvuudestasi ihmisenä.
Ei ole mitään ideaa syytellä muita, omista tekemisistään, esim ottaa narkotiikkaa jos joku kiusaa. Kenen vuoksi muka otat narkotiikkaa , näyttääksesi muka sille joka ei ole ollut ystävällinen sinua kohtaan vai?
Ja vaikka miten syyttelet omaa oloasi toisten syyksi niin silti omistat ongelman ihan itse.
Kyllä näistä jutuista pääsee eroon kun ymmärtä että parantuminen lähtee sinusta itsestäsi oman itsesi vuoksi. Joten jätä syyttelemästä se ei sinänsä vaikuta tähän kiusaajan mitenkään, jos niin luulit- Anonyymi
Olipa typerä neuvo.
- Anonyymi
Kiusaajat pitäs laittaa ahjoon ja myös kiusaaja opettajat ahjoon vaan kuumenemaan
- Anonyymi
No oli tuokin typerä neuvo.
- Anonyymi
Monet kiusaajat yrittää mustamaalata kiusatun että kiusattu on kiusaaja 😭😭😭😭
- Anonyymi
Monet kiusaa vaan siksi koska se toinen saa kunnon naista ja toinen joutuu tyytymään paskaa
- Anonyymi
Kiusaajat pitäs laittaa asemaan pikku koppiin! 😂😂😂
- Anonyymi
Jos joku kiusaa ja kiusattu hymyilee siihen se ei tarkoita että hän tykkää siitä päinvastoin vitun siat!
Kiusaajan nainen tulisi jättää kiusaaja ja kiusatun tulisi saada malli itselleen - Anonyymi
Kiusaajien elämä tulee tuhota vaikka se olisi jo nykypäivänä ammattiurheilija
- Anonyymi
Jos sua kiusataan suunnittele murhaa vaik koulus tai töis jos oot osaava äläkä surmaa ei ratioita ja kiusattuja
- Anonyymi
Kiusaajan tulee elää ikuisesti mutta hänellä ei saa olla hyvää kotia naisystävää ei perhettä eikä mitään
- Anonyymi
Tekis mieli tappaa tuo kiusaajan isä tosta naapurista!
- Anonyymi
Puukota vittuiljaa/kiusaajaa
Hän on aiheuttanut kateuden omalla julmuudellaan - Anonyymi
Raiskatkaa ammattiauttaja ja ottakaa puolet hänen omaisuudestaan itselleen
- Anonyymi
Hallako se täällä kirjoittelee.
- Anonyymi
Varmasti jättää. Uskon sen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS1172888Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.151045Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63873Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke51815- 52799
- 47684
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍74636- 80626
- 50615
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35614