City Patrol , eliittiporukkaa? nope.

Jay

Luuleeko Cipat olevansa jotain vartijoiden eliittiryhmää verrattuna esim. Pavaan? Saa kävellä pitkin kaupunkia ja kantaa aspia vyöllä jne..paremmin sopis titteli Cafe patrol, Äijät kävelee kahvilasta toiseen, ja viettää aina n. 30 minuutin kahvitaukoja, ties monta kertaa päivässä. Sit on varaa vielä naureskella pava vartijoille, prkl. Eipä täs muuta.

7

6649

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tigereye

      Missäpäin maatamme tällainen patrolli on? Kuulostaa ihan kivalta duunilta..

      • JiiPee

        Eikä todellakaan ole kivaa duunia! Paljon voimankäyttötilanteita...


      • aapeli
        JiiPee kirjoitti:

        Eikä todellakaan ole kivaa duunia! Paljon voimankäyttötilanteita...

        mitäs se ff-JiiPee avautuu paskasta duunista :D eikö pysty spämmäämään ff:lle tarpeeksi ;D


    • messias

      Minkähän kaupungin city patrolista mahdat avautua? voi itku jos olevat kahvilla monta kertaa vuoron aikana.. eiköhän ne hommat tuu hoidettua. mitä tiedän porukkaa niin ikävä kyllä on varaa "naureskella" pava vartijoille.

    • mikko555

      lähinnä tuo citypatrolsakki on ns. pallot kainalossa kävelevää pelleporukkaa, joka on tosipaikassa saanut useamman kerran turpaansa, ja lähinnä isottelevat alaikäisille pennuille.
      Tosipaikassa lähtevät karkuun kulman taakse soittamaan poliisia. Muutenkin Oulun Securitaksella muutamaa kaveria lukuunottamatta täysin ...........sakkia, ei onneksi kuitenkaan kaupungin vartijoiden pellesakkia falckin tai Pokon tapaan, ainoat tässä kaupungissa jotenkin asiansa hoitavat ovat ISS ja Oulun Piirivartiointi. Näkihän sen tuossa puistovartioinnissa, kun secun porukkaa pistelivät 15-kesäiset nokkaan.

    • Anonyymi

      Jyväskylässä kaveri kertoi, että Securitaksen city patrol on nimenomaan eliittijoukkoa. Siinä missä Patrialla rasvataan lukkoja, piirissä vedetään lippuja salkoon ja myymälässä työnnellään ostoskärryjä niin city patrol miehet tekevät pelkästään oikeata vartiointia. Oheistöitä eli TESsin ja LYTP:n ulkopuolisia töitä ei kerta kaikkiaan ole. City patrol on ainakin Jyväskylässä 100% puhdasta vartiointia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1526
    2. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1176
    3. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      223
      1156
    4. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      259
      1013
    5. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      969
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      950
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      933
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      889
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      71
      777
    10. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      33
      772
    Aihe