Google ja Apple loivat yhteisen standardin stalkkauksen estämiseksi – tällainen on seurantalaitteiden tulevaisuus
4.5.202321:36
Yhteisen speksin luominen mahdollistaa seurausilmoitusten vastaanottamisen seurantalaitteen tyypistä ja puhelimen käyttöjärjestelmästä riippumatta.
4.5.202321:36
Yhteisen speksin luominen mahdollistaa seurausilmoitusten vastaanottamisen seurantalaitteen tyypistä ja puhelimen käyttöjärjestelmästä riippumatta.
Vastaukset 109
Vanhimmat
Microsoft jatkaa stalkaamista.
Sen saattoi arvatakkin.
M$ :lle vakoilu on sydämmen asia!
M$ = NSA
Nyt on osuva ilmaisu!
Mua ärsyttää se w10 "neljän ytimen ongelma"
Jos kunnon kone w10 ei pysty sitä hyödyntään.
On se ihan perseestä!
Näin se on!
MS on valtavaa vakoilua!
Mua ärsytää Ukrainan ydin ongelma! se tappaa!
NSA windows,, ;D
Micronin piireissä on vakoilu sisällä1
Mihin koira karvoistaan pääsisi.
T. Tri.Windows.Persläpi
Toi on totta!
Kuvansumennus estää windowsilla pelaamisen
Näin se on!
Minä pelaan Pleikalla, PS5.
Taas se nähtiin! Pysyttelen kaukana Microsoft tuotteista, niistä ei ole kuin harmia.
Ohhoh, huh huh,, 🚽
💩💩💩💩💩💩💩
Mistä tiedän onko koneessa Micronin vakoilupiirejä?
Pelaankin pleikalla!
Windows Defender on syypää vaikeeseen virusongelmaan.
kone turahtelee ja pörähtelee winkuralla.
Tossa on asiaa!
Vaihdoin windoosa sähkökirjoituskoneeseen
Nyt ei lagaa ja jää kirjaimia tekstin välistä. Suosittelen muillekin nopeasti kirjoittaville ;D
POLIISI TUHLAA RAHAA POSKETTOMASTI!
Ehkä siinhen soppaan mahtuu rikoskin! 🥦
Sellainen ms se on!
Vakoilu päivittyy koneeseesi! Microsoft on antanut ilmoituksen, jonka mukaan se sisällyttää vankan sisäänrakennetun tekoälyintegraation (AI) Windows 11 -käyttöjärjestelmäänsä, ja jo nyt yksityisyydensuojan asiantuntijat ja puolestapuhujat ovat huolissaan.
Microsoftin mukaan tekoälyn sisällyttämisen tarkoituksena on parantaa Windows 11:n käytettävyyttä ja nopeutta. Eräät asiantuntijat ovat kuitenkin ilmaisseet huolensa siitä, että tekoälyn integrointi Windows 11:een saattaa loukata yksityisyyttä. Se, missä määrin ”Windows Copilot” integroidaan Windows 11:n eri osa-alueisiin, on toistaiseksi epävarmaa, mutta koska kyse on Microsoftista ja Bill Gatesista, emme ole toiveikkaita siitä, että asia olisi vilpitön.
Ensi silmäyksellä näyttää siltä, että Microsoftin vastikään integroitu tekoäly kykenee analysoimaan kaiken tietokoneen sisällön tekoälymoottorinsa avulla riippumatta käyttäjän mieltymyksistä. Windows 11:n yhteydessä ilmoitettiinWindows Copilot-nimisen ominaisuuden käyttöönotosta, joka hyödyntää tekoälyä vuorovaikutuksessa Microsoftin pilvipohjaisten järjestelmien kanssa.
Microsoftin mukaanWindows Copilop pyrkii auttamaan käyttäjiä saavuttamaan suurempaa tuottavuutta ja yksinkertaistamaan Windows-sovellusten parissa työskentelevien ohjelmoijien sovelluskehitysprosessia. VaikkaWindows Copilot voi parantaa tuottavuutta, on huolestuttavaa, että se antaa Microsoftille entistä suuremman pääsyn käyttäjien tietokoneisiin tallennettuihin henkilökohtaisiin tietoihin. :(
Voi voi!
Ja muista, Kaikki M$ tuotteet vuotaa.
Winkurahan on pelkkää vakoilua!
Ja ne haitakkeet! virusongelma käsittää reilusti yli 700 MILJOONAA haittaohjelmaa windowsille!
Sinol-kansan kutsuhuuto kajahtaa Intialaisissa wiidakoissa! Sinol-ajat ovat palanneet! Bongipiiput savuavat jälleen peräkammarissa.....
Ei hyvää päivää, iski BSoD
BSoD on Microsoft Windows -käyttöjärjestelmän virheilmoitusruutu, joka näytetään, kun järjestelmä kohtaa sellaisen virheen.
MS myy vakoilemaansa tietoa sinusta!
Nyt on asiaa! 💗 UBUNTU 🇫🇮
Ubuntua käytetään täysin graafisesti,, ei sudotella.
Mikiisonta vakoilee aina ja myy tietojasi!
Vieläkö koollli surffailet homoporno-sivuilla? Sinähän kuulemma tykkäät siitä - samoin kuin niistä hänen peräreikäviesteistä. :(
Haluutko ns. "suck boxin"? Asenna koneeseen wintoosa.
Saat valtaisat ongelmat.
Winku on kova talkkaan
Näin se menee.
Tutkimuksen mukaan puolta hakkereiden käsiin päätyneistä tunnuksista kokeillaan jo 12 tunnin sisällä vuotamisesta. Joka viidettä tunnusta kokeiltiin tunnin sisällä ja 40 prosenttia kuuden tunnin sisällä vuotamisesta.
Agarin tutkijat levittelivät tuhansia tekaistuja verkkotunnuksia hakkereiden suosimille sivustoille yhteensä kuuden kuukauden ajan. Tunnukset oli tehty näyttämään suosittujen pilvipalvelujen MS- kirjautumistiedoilta.
Syytääkkö itseään. Tuntuu kuin tungkisi
käteni kyynerpäitä myöden paskaan, hankkiessa w10-koneen. Nyt myöhästä kun koneen ssd on jo paskana.
Windows ja aina miljoonien tappiot!
⛔ Microsoft 💩
En uskalla käyttää windowsia, mutta se niin surkee etten muutenkaan käyttäisi!
Artikkeli: Yli 95% haitakkeista kohdistuu Windowsiin.
💣💥 Windows 😖🤮
Woi Windoosa! Bugeja, bugeja, bugeja,,, Windows on todella hankala tapaus nykyään!
Surface Studio 2+ laiteissa on rauta-tason bugi. joka sallii hyökkääjän hallinnan TMP piiriin. aiheutaa kiristyksen joka salaa koko levyn. muuttaa tuoteavaimmen jolloin varmuuskopionkaan palautuskaan ei onnistu.
M$ :lle vakoilu on sydämmen asia!
Naapurin mummo hälyytti huoltomiehen putkitukon takia kun kollioudoksuvan yksiöstä tulee kauhea kauhasession haju sinoli-illan jäkee haju on tosi tuimaa.
Mummon rääkkäystä!
W11. Kyllä siinä on! 4 ytimen eli 8 säikeen ongema! Jos enemmän ne ei kuormitu!
Siksi en ms-sontaa käytä!
Uskos nyt vaaappu eli K-o-l-l-i-m-a-a-t-t-o-r-i- Kun ei mistään mitään tiedä!
Kaikki mitä Microsoft tekee, ajatellaan vakoilu edellä!
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
Wakoilu Edellä 🇺🇲
""""""""""""""""""""""
Rand Paul on toistuvasti vedonnut Valkoiseen taloon vaatimalla Kiovan taloudellisen tuen lopettamista. Hänen mukaansa Yhdysvaltain hallitus toimii oman valtionsa kustannuksella auttamalla Ukrainaa.
Aiemmin senaattori kritisoi Ukrainan presidentin Vladimir Zelenskin vaatimusta ottaa maansa Pohjois-Atlantin liittoon mahdollisimman nopeasti. Hän uskoo, että Ukrainan pää ei voi asettaa tällaisia ehtoja lännelle, koska hän saa jo aineellista apua.
NYT mummo pulassa! Windowsin kanssa! Samoista ongelmista täällä kirjoitetaan mitä oli jo yli 10 vuotta sitten esillä!
Windows ei korjaannu! Päin vastoin se huononee!
Windowsissa ja monissa muissa MS tuotteissaan. The Hacker Newsin mukaan merkittävimmät koskevat kahta Windowsissa olevaa haavoittuvuutta, joihin hyökätään jo.
Ja vuotamista! PYLLYMAJA ON HAKKEROITI
Kuunanakäyvä k-o-l-l-i-m-a-a-t-t-o-r-i on pervo-vapunen! on vihainen!
Vaaapunneen tykkä noista takapuolijutuista vaihka Pervopeter tarvii henkista valmennusta
Mikkosonta vakoilee aina!
Windoosa on kova vakoileen!
Windoosa vakoilee !!! Ihan täysillä!
Hulluja ne on!
ÄRRÄPÄITÄ tulee kun windows 11 se ei vaan toimi!
Sininen ruutu ja suruhymiön kanssa otsikon terveiset. Ei korjaudu itsekseen, eikä edes asennuslevyn avulla.
windows alamäki olisi muutenkin ollut nähtävissä!
OLEN IHAN KYPSÄ KATSELEEN NÄITÄ WINDOWSIN VIKAKOODEJA
🤬
vaaappu eli K-o-l-l-i-m-a-a-t-t-o-r-i- Kun ei mistään mitään tiedä!
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Poistokiima
Nyt on paniikin tunnelmaa. Hakkeriryhmä kertoo vieneensä 30 miljoonan käyttäjän Microsoft-tunnukset.
Sehän on sitten kuin K-o-l-l-i-m-a-a-t-t-o-r-i !!!!!!!!!!!!!
ISKIKÖ AIVOAMEEBA SAIMAANAPINAAN!
Itse hylkäsin Wituttimen käytön noin 4 v. sitten ja siirryin Linux ytimellä varustettuihin käyttiksiin. Ihmisellä tarvitsee olla masokistin vikaa jos ikänsä jotain Wintoosaa viitsii käyttää....hyi helvetti,ei siitä saa muuta kuin ankaran witutuksen ja näppölöitä!
YÖK koko win....
Eli täysi vakoilu!
Häälikkööö Sehän on sitten kuin K-o-l-l-i-m-a-a-t-t-o-r-i !
Tietokoneen mollaus
Onko toimimatomman tietokoneen ainoo pelastus poistaa windows ja asentaa joku toimiva käyttöjärjestelmä tilalle....
k-o-l-l-i-m-a-a-t-t-o-r-i on Peruϟϟuomalais idiootti. VOI VOI!
Pienikin vieton haittaohjelma voi olla merkki hyvi saastuneesta iOS laiteesta.
Microsoft kova talkaamaan.
Siinä on taas tosi uskottava parivaljakko yksityisyyttä varjelemassa. Siis ei ole.
Ei sillä, että millään yksityisyydellä oikeasti olisi enää mitään väliä.
Valevapunen ✞
Naapurin mummo hälyytti huoltomiehen putkitukon takia kun kollioudoksuvan yksiöstä tulee kauhea kauhasession haju sinoli-illan jäkee haku on tuimaa. ☠
Ubuntua käytetään täysin graafisesti,, ei sudotella.
MS ainakin vakoilee!
ÄLKÄÄ USKOKO KOLLIVAPUSEN VALHEISIIN!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ÄLÄ SINÄ kollivapunen taas mussuta sitä sen keksittyä totuuttasi!
KUULES VAPUNEN!
Yritän pelat Wolfenstein: Enemy Kiova. Ja se Tökkii!
Kuva sumee ja miten nyt etenen. Windows jumittaa.
Vapusen elämä!
Vapusella ei ole muuta elämää kuin ihmisten haukkuminen ja linuxvalheiden levitys.
Pii Paa.... 🚑 noutajat saapuvat!
Vihapapparainen taas asialla, DISTINFORMAATIO
Se on sitä mitä pyllymajan puppupappa suoltaa palstat täyteen! Ihme vajakki!
MS vakoilee pahiten! se vakoilee kaiken!
Jos olet siinä kunnossa että järkesi ei toimi, niin huonostipa on asiasi. Jospa kävisit terkkarissa pyytämässä vikararesetin.
Kolli on homo!
Puolan ja Ukrainan väleihin ilmaantui säröjä viime viikolla, kun Puolan pääministeri Mateusz Morawiecki sanoi maan aseistavan jatkossa itseään uudemmilla aseilla sen sijaan, että lähettäisi aseita Ukrainaan.
Lausuntoa riensi pehmittelemään presidentti Andrzej Duda, mutta Morawiecki on vielä senkin jälkeen muun muassa syyttänyt Ukrainan presidenttiä Volodymyr Zelenskyiä puolalaisten loukkaamisesta.
Voi voi.. Peruϟϟuomalaiset idiotismia. KUOLEMA NATSEILLE
Putin on täysi natsi. Sinäkin olet natsi, sekopäinen Linux-sellainen.
Suosittelen sinulle ehdottomasti windowsin käytön lopettamista. Lievenee nuo vainoharhat.
Kiina yritti lavastaa Venäjän syylliseksi Suomenlahden kaasuputken katkeamiseen. Kiina petkuttaa kaikkia, mutta seniili vihapapparainen Putler ei tajua.
KOLLIWAJAKKI TAAS ASIALLA!
KUOLEMA ZELENSKYILLE
Siksi laitan palan sumentavaa teippiä linssin päälle.
for M$, suck my dick.
AUTS....
Windoosa kyttää käyttäjää.
W11 surkein vindows mitä olen käyttänyt.
Vapusella on luonatinen suojakeino, järkyttävä haju!
Microsoft myy vakoilutietojaan ihmisistä!
Sitähän täällä on vuosia puhuttu!
Älä tule sininen ruutu mandra, Windows ja tuli kuiteskin.
Kyllä windows kaatuu ihan omien vierheidensä takia!
ÄLÄ PASKAA PUHU!
Vahepapan juttuja.. Pappa sekasin kuin seinä kello. tehkää Hoivailmoitus.
DISTINFORMAATIO
Se on sitä mitä pyllymajan puppupappa suoltaa palstat täyteen! Ihme vajakki!
Microsoft on se pahin vakoilija! noi kaks muuta on nassikoita Mikkisonnan rinnalla!
Se on totta! Kaikki mitä Microsoft tekee ajatellaan vakoilu edellä!
M$ on PAHIN VAKOILIJA!
Ja pahin vuotamaan!
NoWittu mitä harhasta hevonkukkua, menkää hoitoon.