Väärätalon tilanne

Anonyymi-ap

Mikäs kaupungilla on suunnitelmana vääräntalon suhteen? Onko mittavat remontit edessä vai mikä tässä oli taustalla?

7

398

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tomistotiloista ja asunnoista oli puhe.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍒 ­N­y­m­­­f­­o­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17849202h

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Vääräntalon hinta taisi olla 150 000€ eli todellisuudessa 1 500 000€ kunhan kunnanvaltuustossa kokoustellaan ja huomataan pilkku virhe.

    • Anonyymi

      Aateltiin tosa eukon kans kuitenki asettua silleen ja olla sillain...

    • Anonyymi

      Ei Imatran kaupungissa säilytetä mitään vanhaa, täällä pidetään ainoan oikeana toimenpiteenä purkamista.

    • Anonyymi

      Mihis sitä pitäs säilytellä. Asukkaat lähtee niin onko jotain tarvetta mörskää pitää pystyssä. No osto kaupungille oli vähän tyhmä. Mut ehkä siihen tuli vinkkii imatran parhaalta innovaattorilta vai mikä se olikaan.

    • Anonyymi

      Jotenkin omituista, että talousvaikeuksissa oleva kunta ostelee rapakunnossa olevia liiketaloja. Eihän talo nyt paljoa maksanut, mutta jos kiinteistö vaatii peruskorjauksen kuten ilmeisesti vaatii, niin siihen hommaan uponnee tuo ostohinta moninkertaisesti. Ja mitä taloon sitten tulee, no asuntoja sekä liiketiloja. Kumpiakin on Imatralla tyhjillään vaikka millä mitalla. Mutta ilmeisesti talossa nähdään jotain kaupunkikuvallisia arvoja ja toisaalta ilman kaupungin väliintuloa olisi luultavasti jäänyt tyhjilleen rapistumaan keskeiselle paikalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      178
      7933
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4338
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      3968
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      151
      3265
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3026
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      49
      2689
    7. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      44
      2499
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2426
    9. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      274
      2086
    10. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      55
      2045
    Aihe