Onko tietoa/keinoa olkikärpästen hävitykseen..
Syysolkikärpänen
6
1217
Vastaukset
- Anonyymi
Ottavatko taloyhtiöt näitä myrkytyksiä ihan turhaan syksyisin, koska tämä toistuu joka vuosi. Kalliita on nämä taloyhtiössä tehtävät (turhat) myrkytykset. Raidia vaan ruiskuttamaan. Nyt tekemään hunaja ja ruokaöljy ansoja niille.
- Anonyymi
1dl viinietikkaa, 2rkl hunajaa ja tippa astianpesuainetta ja näin ansa on viritetty OLKIKÄRPÄSILLEKKIN.
- Anonyymi
Onko syysolkikärpänen kuinka yleinen Suomessa?
- Anonyymi
Ei ole, sitä esiintyy vain korkeissa rakennuksissa esim. Lohjanharjulla vesitornissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole, sitä esiintyy vain korkeissa rakennuksissa esim. Lohjanharjulla vesitornissa.
Kyllä on yleinen ja lisääntyy koko ajan!
Auttoi kun laiton ikkunoihin tiivistenauhaa ympäri ikkunaa ulkopuolelle, ikkunan väliin ja sisäpuolelle. Nyt jäivät kärpäset pörräämään ulkopuolelle.
- Anonyymi
Ei siis ole mitään pysyvää keinoa,että eivät tulisi ikkunan väliin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821015Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964214Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu782946Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv512203Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981848Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891632Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1361577Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731561Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151393