NEXT HOUSE KÖÖPENHAMINA VAROKAA

Anonyymi-ap

Oltiin perheen kanssa viikonloppu Tanskassa pari viikkoa siitä tuli niiltä aiheeton luottokorttiveloitus 1372.60 euroa. Puhelinsoitto siitä ei auttañut ja pankki ilmoitti että korjaus siis rahojen palautus ei onnistu. Luin vasta nyt jälkeenpäin tietoa tästä kyseisestä hotellista täältä Suomi 24 palstalta joten suomalaiset älkää käyttäkö kyseistä hostellia sitä tosiaan isännöi ulkomaalaiset rikolliset. Meteliä ja varkaita surkea asiakaspalvelu ja tauteja. Tanskassa on huono kuluttajansuoja ja jos sairastutte vakuutus ei välttämättä korvaa.
Ovat väärentäneet itsestään positiivisia palautteita verkkoon

Tässä valoja kyseisestä huijareiden pesästä

https://www.nexthousecopenhagen.com/-/media/NextHouse/1%20Facade%20og%20lobby/Next-House-Copenhagen-Facade-13?cx=0.52&cy=0.66&cw=1200&ch=675

11

1475

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kyseiset hostellit täyttä kusettajaporukkaa

      • Anonyymi

        Suomalaiset älkää käyttäkö kyseisiä majoituspaikkoja next house ja steel house. Paikkojen rikollisuus on johtanut siihen että ovat inter polin tiiviissä seurannassa mikä tarkoittaa sitä että jos luotto- tai pankkikorttinne tiedot näkyvät kyseiseen liittyen ts olette maksaneet näille jotain saatatte itsekin joutua selvittelyihin ja turhiin aikaa vieviin viranomaishaastatteluihin. Ääritapauksissa teidät kiikutetaan aikanaan oikeuteen antamaan todistajanlausuntoja. Ajatelkaa mikä ajanmenetys ja vaiva.

        Next house on ulkomaalaisten (rikollisten) hallitsema hostelli. Ovat käytännössä vallanneet koko paikan. Aamuisin romanialaiset "siivoojat" käyvät "siivoamassa" huoneenne kun olette syömässä tai poissa. Ja se siivoaminen tarkoittaa sitä että omaisuutenne kajotaan. Respa pahoinpitelee asiakkaita ja ilmapiiri paikassa kiehuu. Photosopatuilla kuvilla yrittävät markkinoida itseään netissä ja ovat itse keksineet positiivisia palautteita luodakseen uskottavuutta.

        Kioskit omistaa arp hansen group joka nautti aikansa hyvästä maineesta mutta koronan aiheuttaminen taloudellisten vaikeuksien takia on lipsunut kuten kaikki tiedämme mihin. Kuluttajien ja asiakkaittensa vahingoittamiseen. Pistäkää laajaan jakeluun varoitus tästä toimijasta

        https://www.proff.dk/firma/arp-hansen-hotel-group-as/gentofte/hoteller-og-andre-overnatningssteder/0WDYPFI00LQ

        Tuolla myös tarkempaa ohjeistusta miksi välttää koko Tanskan maata

        https://mediumeurope.wordpress.com/

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17865720/baari-ilman-kassakoneita

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17450210/tanska-jarjesti-kansanaanestyksen-ja-jarjestaa-kaikista-tarkeista-asioista


    • Anonyymi

      Eiks niin, että yksi huone on varattu alienille, ja toinen elävälle Elvikselle?

    • Anonyymi

      Ei muuta voi sanoa kuin että varokaa tuota majoittajaa. Interpol oli taas jälleen kerran vieraillut viime viikolla talossa.

      • Anonyymi

        Ovat saaneet vihdoin poliisit peräänsä matkustajien ryöstämisestä. Johan sen järkikin saneli aikansa että tuolla Steel Housessa ei ollut kaikki kunnossa. Sisäänkirjautumisessa vaativat maksuvälineenä ainoastaan luotto tai pankkikorttia jonka numero täytyi lmoittaa automaatille check innissä. Jotta näin pääsevät varastamaan skimmailuilla ylimärääräisiä satoja euroja matkustajien korteilta. Rikoshyöty tuollaisesta on varmasti satoja tuhansia euroja. Next House puolestaan on muslimirikollisten hallinnassa tänä päivänä ja varmasti on poliisissa jo juttuja turisteilta varastetuista arvokoruista ja muusta. Seuratkaa verkkoa ja uutisia näiden hostellien rikoskierteistä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ovat saaneet vihdoin poliisit peräänsä matkustajien ryöstämisestä. Johan sen järkikin saneli aikansa että tuolla Steel Housessa ei ollut kaikki kunnossa. Sisäänkirjautumisessa vaativat maksuvälineenä ainoastaan luotto tai pankkikorttia jonka numero täytyi lmoittaa automaatille check innissä. Jotta näin pääsevät varastamaan skimmailuilla ylimärääräisiä satoja euroja matkustajien korteilta. Rikoshyöty tuollaisesta on varmasti satoja tuhansia euroja. Next House puolestaan on muslimirikollisten hallinnassa tänä päivänä ja varmasti on poliisissa jo juttuja turisteilta varastetuista arvokoruista ja muusta. Seuratkaa verkkoa ja uutisia näiden hostellien rikoskierteistä.

        Kannattaisi blogata tekstit englannin kielellä foorumeihin mm se että nämä väärentävät itsestään "arvostelut" myönteisiksi esi Trust pilotissa.


    • Anonyymi

      Muslimirikollisuus on varsin syvällä tuossa mädälle haisevassa Tanskassa. Suomalaiset karttakaa maata ja tehkää laajempi bloginäkyvyys aiheesta.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      112
      731
    2. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      54
      614
    3. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      587
    4. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      73
      532
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      41
      505
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      26
      503
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      434
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      40
      428
    9. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      6
      404
    10. Mikä on kaivattusi ikä?

      100v. On mun....
      Ikävä
      20
      381
    Aihe