Kertokaa minulle seksuaalivähemmistöön kuuluvat

Anonyymi-ap

mihin tarvitsette Setaa? Tiedän lukuisia seksuaalivähemmistöön kuuluvia jotka ihan omina itsenään työskentelevät käyvät kirkossa elävät tekevät kaikkea sitä mitä muutkin mutta eivät kuulu seta järjestöön? Mihin tarvitaan setaa ja kaikkea tätä sateenkaari touhua? Hieromaan sitä omaa sukupuoli asiaa toisten naamaan? Onko heteroilla oma lippu jossa hierotaan heidän asiaa teidän naamalle kokoajan pidetään hetero tapahtumia tms? Ei ole miksi pitäisi olla muillakaan? Mainoksissa ym jutuissa monesti on heteropareja koska mainostus on markkinointia ja heterot on valtaväestöä. Eihän kauppaankaan tilata 50 numeron kenkiä hyllyä täyteen koska jollain on sellainen jalka ja keskitetä mainoksia niihin vaan sitä peruskauraa kolkyt jotain. Niitä tilataan varastot täyteen ja niitä esitellään jne. En keksi yhtään asiaa mihin vaikka homo tai lesbo tarvitsisi seta järjestöä. Järjestö on tehnyt itsestään tärkeän ja lietsoo juttuja jos et kuulu tähän et voi käydä kirkossa tai löytää kumppania. Paskapuhetta ihan samalla tavalla kuin kaikki muutkin voi tehdä. Esim kirkossa ei kukaan kysy kenen kanssa makaatte koska se ei kuulu kenellekkään. Miksi siis pitäisi olla erikseen jotain messuja teille kun kerran hingutte tasa-arvoa (en tiedä mihin koska teillä on se jo) Käykää ihan siinä perinteisessä messussa muiden ihmisten kanssa vai onko se erikoiskohtelu juuri siinä se pointti ettette suostu "tavallisten" kanssa samaan. Jos itse olisin vaikka homo niin en tiedä kyllä mihin sitä setaa tarvitsisin. Tuollaiset järjestöt on yleensä lähinnä lahkotoimintaa jossa joku sanelee ja uhkailee jos erotaan jollain vihalla ym ja lietsotaan johonkin sateenkaari taisteluun johon ei ole minkäänlaista tarvetta mutta seta niin haluaa koska jos ette ole järjestössä se kuolee pois.

4

663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Seksuaali- ja sukupuolivähemmistöihin kuuluvat kokevat yhä paljon syrjintää. Ja heteroilla muuten ON lippu. Et vain näköjään vaivautunut ottamaan asiasta selvää. Olen kuitenkin lesbona sitä mieltä, etten tarvitse Setaa.

    • Anonyymi

      Koette syrjintää.... Kenen?

      Ette tunnu tajuavan, että teidän jatkuva "syrjijä, syyllistäjä, tuomari" on teidän omatunto!

      Nääs synti tekee ihmiseen syyllisyyden tunteen.

      Olitpa setassa tai et, niin et lesbona ole ikinä sovussa itsesi kanssa. Omatuntosi syyttää sinua yötä päivää.

      Ota Jeesus sydämeesi asemaan. Hän armahtaa, vapauttaa ja antaa kaikki syntisi anteeksi Ja vapauttaa lesboilustakin.

      Jeesus rakastaa sinua. Sen todistaa Golgatan ja risti.

      Jeesuksen rakkaus on voima vapauteen synnistä.

      • Anonyymi

        Jaa että taas vedettiin se uskontojen esille kuten tavallisesti. Jos ihminen syntyy erilaisella suuntauksella niin hänen ei tarvitse sitä hävetä eikä se ole mikään synti myöskään syntyä homoseksuaalisena , kukaan ei siis itse päätä millaisella suuntauksella syntyy. Ja siksi on tärkäkeää että nämä rajoittaa ihmiset lopettavat kommentoimasta omia Jeesus juttujaan palstalla yrittäen jotenkin kieltää homojen olemassa olon.
        Mielestäni on hyvä asia että vihdoin heilläkin on oikeus olla juuri sitä mitä ovat, ilman että siitä syntiset ihmiset rankaisevat heitä. Syntiä on nimittäin se että kielletään kovalla äänellä jonkun identiteettinjanyritetäön kaikin keinoin ettei ihminen saisi olla sitä mitä on.eikö se ole se suurin synti kun aletaan tuomitsemaan ihmisiä kun sattuivat syntymään homoina
        Joten sinä kovasti vedät uskonnollisia vanhoja olettamuksia esille, mutta me muuta eletään suomen lakien mukaisesti , siis sinä et voi koskaan sanoa jollekkin ihmiselle että hön in syntinen aan siksi kun on saanut erilaisen geeni perinnön kun sinä olet saanut . Pitääkö vasenkätistenkin pyydellä anteeksi että syntyivät vasenkätisiä , ja joita myös on siitä ratkaistu ennevanhaan kouluissa kartta keppiä sormille jos kirjoitti vasemmalla kädellä .
        Huomaatko miten typeriä juttelet oikeastaan toisten ihmisten elämästä , ja kehtaat vetää uskonnon mukaan juttuihisi. Elä ja anna muidenkin elää


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      75
      3617
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2704
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      81
      2657
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2428
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      92
      2363
    6. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      268
      2230
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      46
      1953
    8. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1769
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      15
      1501
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      149
      1428
    Aihe