Koira on kiva koska sillä on neljä jalkaa, kuono, kaksi silmää, kaksi korvaa, hampaat, kuolaava suu, kieli, se osaa pissiä, kakata, lainata kaikkea, eikä se toimi.
KOIRA ON KIVA.
7
505
Vastaukset
- Anonyymi
Koera on koera koska se ei myöskään sittenkään toimi. Koira koera on paha kone, kauhistuttava sähkölaitteen kaltainen koera.
- Anonyymi
Windikoira naaraskoira ja windy on uroskoira.
Walesin paimenkoira löytynee koirakirjasta luonnekuvauksineen.
Ovat tämän-näköisiä kuin kirjassa.
Tämmöisen pariskunnan, kun ottaa, kun saa.
On todella mielenkiintoista konekoiran pitoa.
Ihan kaikkea ei niiden saa antaa tehdä.
Tälläiset konekoirat toimivat, ovat kivoja luontokappaleita.
Taidan katsoa internetistä löytyisikö monen vuoden jälkeen Walesin paimenkoirasta kuvia ja tietoja.
Nytten. - Anonyymi
Oikeasti kun internetistä katsoin koiran laji onkin Welsh Corgi (lausutaan welshin korgi). Keltavaalea on Pembroke, aito korgi. Cardigan sitä en katsonut on saman kokoinen ja näköinen mutta eri värinen. Mikä nyt olikaan väriltään.
Windi onkin naaras koira. Ja Windy onkin uros koira. Näin päin se on. Viiva on sitä naarasta.
Konekoiralla oli silloin aikanaan sukupuolet monista syistä johtuen sekaisin. Uros esitti naarasta. Oikeaa naarasta ei juuri aluksi ollut.
Sellukalikan poltolla se korjaantui. Toisella kerralla hurahti konekoiralle aivot päähän kun vähän ajattelin ja viitoin, kurkista, haistaen sellukalikan polttoämpäriin kun se palaa. Se oli sitten uros. Konekoira osasi puhua sujuvasti. Naaras konekoirakin ilmestyi kuvioihin, sama sillekin, terveeksi ja aivot päähän.
Uroksella on häntä ja naaraalla taas ei.
Sellukalikka on kuusen, koivun ja männyn sellusta tehty. Puusprii on sellusta puristettu kirkas, puhtaasti palava neste.
Sellukalikkaa on ymmärtääkseni saatavana myös neljäsosansa katajan sellua lisättynä. Tällä lienee hyvinkin tervehdyttävä vaikutus. Kaikki nöyhtä ja lika haihtuu polttajista. On pölytöntä ja liatonta asunnossa. Poltellaan puusprii ja denaturoitu sprii seoksella, puolet ja puolet.
Denaturoitu sprii on katajan sellusta puristettu kirkas neste. Pahan makuinen.
Kuulemma.
Paperia tehdään koivun kuoresta, tuohesta.
Ruskeaa kartonkia tehdään kuusen ja männyn kuoresta.
Katajan kuoresta, ties mitä. - Anonyymi
Welsh Corgi, welshin korgi naaras on keltavaalea. vaalea alusta ja keltainen selkä ja kyljet että pää. Seurallinen. Pembroke. Hännätön.
Uros samaa lajia on musta valkoinen. Alusta valkoinen ja selkä että pää mustia. Roteva, rauhallinen. Cardigan. Hännällinen. - Anonyymi
Koira on kiva ja ollaan me ihmiset myös kivoja koirille. Mahdollistetaan koiralle hyvä terveys ja mahdollisuus hyvinvointiin. Eli ei haluta enää tuottaa huonolla terveydellä olevia koiria. Halutaan koirille riittävä kuono, jotta koiralla mahdollisuus hengittää. Ei töppötassuja, kun niillä usein ongelmia sitten kyynärien luissa ja nivelissä, töppötassuisuus tuo harmillisen monelle myös välilevyongelmia ja rappeutumista selkään. Aletaan ymmärtää, että normaalirakenteinen koira on kiva meille ihmisille ja koiralle itselleen.
- Anonyymi
Mun mielestä ihminen on kiva kaverina. Osaa puhua ja laittaa ruokaa ja sitä voi rakastaa. Eikä muuten haise ulolle sängyssä.
- Anonyymi
Koska rakit hyökkää Suomessa ihmisten kimppuun ilman syytä yli 80 000x vuosittain, ihmisten pitää olla yhtä kivoja rakeille. Ja ellei rakki hommaa asuntoa ja ruokaa omistajalleen niin sillä ei tee mitään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805028- 794859
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522689
- 402586
- 502237
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840