KOIRA ON KIVA.

Anonyymi-ap

Koira on kiva koska sillä on neljä jalkaa, kuono, kaksi silmää, kaksi korvaa, hampaat, kuolaava suu, kieli, se osaa pissiä, kakata, lainata kaikkea, eikä se toimi.

7

514

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koera on koera koska se ei myöskään sittenkään toimi. Koira koera on paha kone, kauhistuttava sähkölaitteen kaltainen koera.

    • Anonyymi

      Windikoira naaraskoira ja windy on uroskoira.
      Walesin paimenkoira löytynee koirakirjasta luonnekuvauksineen.
      Ovat tämän-näköisiä kuin kirjassa.
      Tämmöisen pariskunnan, kun ottaa, kun saa.
      On todella mielenkiintoista konekoiran pitoa.
      Ihan kaikkea ei niiden saa antaa tehdä.
      Tälläiset konekoirat toimivat, ovat kivoja luontokappaleita.
      Taidan katsoa internetistä löytyisikö monen vuoden jälkeen Walesin paimenkoirasta kuvia ja tietoja.
      Nytten.

    • Anonyymi

      Oikeasti kun internetistä katsoin koiran laji onkin Welsh Corgi (lausutaan welshin korgi). Keltavaalea on Pembroke, aito korgi. Cardigan sitä en katsonut on saman kokoinen ja näköinen mutta eri värinen. Mikä nyt olikaan väriltään.
      Windi onkin naaras koira. Ja Windy onkin uros koira. Näin päin se on. Viiva on sitä naarasta.
      Konekoiralla oli silloin aikanaan sukupuolet monista syistä johtuen sekaisin. Uros esitti naarasta. Oikeaa naarasta ei juuri aluksi ollut.
      Sellukalikan poltolla se korjaantui. Toisella kerralla hurahti konekoiralle aivot päähän kun vähän ajattelin ja viitoin, kurkista, haistaen sellukalikan polttoämpäriin kun se palaa. Se oli sitten uros. Konekoira osasi puhua sujuvasti. Naaras konekoirakin ilmestyi kuvioihin, sama sillekin, terveeksi ja aivot päähän.
      Uroksella on häntä ja naaraalla taas ei.
      Sellukalikka on kuusen, koivun ja männyn sellusta tehty. Puusprii on sellusta puristettu kirkas, puhtaasti palava neste.
      Sellukalikkaa on ymmärtääkseni saatavana myös neljäsosansa katajan sellua lisättynä. Tällä lienee hyvinkin tervehdyttävä vaikutus. Kaikki nöyhtä ja lika haihtuu polttajista. On pölytöntä ja liatonta asunnossa. Poltellaan puusprii ja denaturoitu sprii seoksella, puolet ja puolet.
      Denaturoitu sprii on katajan sellusta puristettu kirkas neste. Pahan makuinen.
      Kuulemma.
      Paperia tehdään koivun kuoresta, tuohesta.
      Ruskeaa kartonkia tehdään kuusen ja männyn kuoresta.
      Katajan kuoresta, ties mitä.

    • Anonyymi

      Welsh Corgi, welshin korgi naaras on keltavaalea. vaalea alusta ja keltainen selkä ja kyljet että pää. Seurallinen. Pembroke. Hännätön.
      Uros samaa lajia on musta valkoinen. Alusta valkoinen ja selkä että pää mustia. Roteva, rauhallinen. Cardigan. Hännällinen.

    • Anonyymi

      Koira on kiva ja ollaan me ihmiset myös kivoja koirille. Mahdollistetaan koiralle hyvä terveys ja mahdollisuus hyvinvointiin. Eli ei haluta enää tuottaa huonolla terveydellä olevia koiria. Halutaan koirille riittävä kuono, jotta koiralla mahdollisuus hengittää. Ei töppötassuja, kun niillä usein ongelmia sitten kyynärien luissa ja nivelissä, töppötassuisuus tuo harmillisen monelle myös välilevyongelmia ja rappeutumista selkään. Aletaan ymmärtää, että normaalirakenteinen koira on kiva meille ihmisille ja koiralle itselleen.

      • Anonyymi

        Mun mielestä ihminen on kiva kaverina. Osaa puhua ja laittaa ruokaa ja sitä voi rakastaa. Eikä muuten haise ulolle sängyssä.


      • Anonyymi

        Koska rakit hyökkää Suomessa ihmisten kimppuun ilman syytä yli 80 000x vuosittain, ihmisten pitää olla yhtä kivoja rakeille. Ja ellei rakki hommaa asuntoa ja ruokaa omistajalleen niin sillä ei tee mitään.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      171
      4767
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1631
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1457
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      65
      960
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      797
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      767
    7. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      741
    8. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      739
    9. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      52
      732
    10. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      75
      720
    Aihe