Kuka ihme on tämä Marja Ukkola? Työn tekijät lähtee kunnasta kuulemma hänen takia? Luottamushenkilö kiusaaja? Miksi Lopen kunta ei puutu tähän.
Vastaukset 25
- Anonyymi
Os Sipilä,toisen polven poliitikko,ajalta,jolloin tietty poliitikko -klikki oli Lopen keisareita.
- Anonyymi
Mitä siellä tapahtuu ?
- Anonyymi
Kuuleman mukaan käy huoneesta toiseen rähjäämässä ja huutaa työntekijöille kuin olis niiden pomo jos asiat ei mene niin kuin itse haluaa. Teettää kaikenmaailman selvityksiä ja kuormittaa täysin turhaan virkamiehiä niin, etteivät ehdi omia hommiaan tehdä. No auringonlaskun aika on koittanu.
- Anonyymi
Mites kummityttö on taas kunnan palkkalistoilla vaikka isänsä kehu niin päteväksi, että pelasti koko Lopen lukion. Että kai sellaisella pätevyydellä saisi itselleen hankittua ihan itse, ihan omilla avuilla ja osaamisella, ihan oikean työpaikan?
- Anonyymi
Miks tällaseen ei kunnassa sitten puututa? Jonkun uskallettava puuttua Ukkolan toimintaa? Lehtilällä voisi olla munaa? Tai sillä persujen Salmelalla? Vanhat puolueet ei uskalla kuitenkaan. Suojelevat vain toisiaan
- Anonyymi
Mielestäni Ukkola on hommansa oasaava henkilö.
Nyt liikkeet ja persut ovat Lopella paperia.
Jos työn tekijä joutuu lähtemään on hänellä peiliin katsomisen paikka.- Anonyymi
Eipä sieltä kukaan ole joutunut lähtemään. Ei vaan ole jaksanut sitä älytöntä huutamista ja räyhäämistä. On sellaisiakin kuntia joissa hommat hoidetaan työrauhassa, eikä tarvitse kuunnella asiattomuuksia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä sieltä kukaan ole joutunut lähtemään. Ei vaan ole jaksanut sitä älytöntä huutamista ja räyhäämistä. On sellaisiakin kuntia joissa hommat hoidetaan työrauhassa, eikä tarvitse kuunnella asiattomuuksia.
Hullua
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä sieltä kukaan ole joutunut lähtemään. Ei vaan ole jaksanut sitä älytöntä huutamista ja räyhäämistä. On sellaisiakin kuntia joissa hommat hoidetaan työrauhassa, eikä tarvitse kuunnella asiattomuuksia.
Samaa mieltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa mieltä.
Tämä Ukkolako siellä huutaa ja räyhää? Asiattomuuksiakin? Kertokaa ny ihmeessä lisää?
- Anonyymi
Eiks se vietäkkään rauhallisia eläkepäiviä
- Anonyymi
Lopen vahva nainen.
Eipä siellä paljon kuulu näiden Heinosen "enkelien "teoista ja saavutuksista. - Anonyymi
TODELLA IKÄVÄÄ. TÄLLAISTA JATKUVAA TYÖN TEKIJÖIDEN PAINOSTAMISTA TÄMÄ TOIMINTA. PAHENEE VAIN. TOIVOTAAN ETTÄ JOLLAIN OLISI ROHKEUTTA PUUTTUA? HEINONEN EI PUUTU KUITENKAAN. EI USKALLA. MITEN KUNNANJOHTAJA? HÄNEN TYÖN TYÖNTEKIJÖIDEN EI TÄLLAISTA PITÄISI JOUTUA KOKEMAAN . EI KENENKÄÄN PITÄISI KESTÄÄ. MIKSI VAIKENETTE?
- Anonyymi
Kunnantalolla on tämän kokoiseen kuntaan liian paljon henkilökuntaa. Ainakin puolet pois. Nyt siellä juoruillaan ja notkutaan somessa kaiket päivät ja esitetään kiireisiä. Jos olisi oikeita töitä, työaikana tehtäisiin oikeita töitä eikä möngittäisi ojissa esiintymässä.
- Anonyymi
No eilisessä valtuuston kokouksessa selvisi, että Ukkola käynyt piinaamassa hiihtoasioissa työntekijöitä ja saanut heidät hulluuden partaalle. No selitteli tietysti kaikkea sontaa ja väänsi asiaa itselleen parhain päin. Peukut tarkastuslautakunnalle että otti kertomuksessa asian esille ja kertoi samalla mihin työntekijöiden aika menee. TURHIIN selvittelyihin. Punanen siipi esitti pakolaisia kunnantalolle😆 Millä helvetin eväillä näitä valtuustoon äänestetään?
- Anonyymi
Pakko on pakolaismukuloita ruveta haalimaan Lopelle tai kolme koulua pitää lakkauttaa. Mieluummin pakolaislapsiperhe, mistä saadaan valtion tuet, kuin elähtänyt työtön riksulainen juoppopariskunta kunnan vuokrakämppään.
- Anonyymi
Hyvä ,että joku puuttu kunnan asioihin myös luottamusmies puolella . Heinonen on täysi nössö.
- Anonyymi
Nyt teki oharit vielä frisbeegolf kentällekin.
- Anonyymi
Ukkolako siellä sotkee?
- Anonyymi
Marja Ukkolalle vaan tsemppiä, näitä nettimaalittajia kyllä riittää. Marja on vuosikymmenien aikana uhrannut kunnioitettavan määrän ihan omaa aikaa yhteiskunnan asioiden hoitoon, samoin kuin isänsä kunnallisneuvos Tuomo Sipilä.
Kiitos ja tsemppiä vielä kerran!- Anonyymi
Tuomo sipilä oli aivan toistamaata. Tää ukkola ei isältään ole perinyt mittään. Huutaa kiusaa omaa ryhmää ja työn tekijöitä.
- Anonyymi
Jatkuuko edelleen ?
- Anonyymi
jatkuuko tää?
- Anonyymi
???
- Anonyymi
Taas väkeä lähtenyt? Jatkuu kiusaaminen. ?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791356
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7516Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512