Joku blokki..

Anonyymi-ap

Olen suht tuore tarot lukija. Nyt minulle on tullut ihan jäätävä blokki. Kaikki pakat temppuilee, enkä saa mitään aikaiseksi. Pakasta lentelee kauhea pino kerralla tai ovat jotenkin sekavia.

Opin todella nopeasti lukemaan aika intuitiivisesti kortteja ja nyt en saa niistä selkoa yhtään. Eli onko tauon paikka? Odotan jo vaan sitä tunnetta, että nyt pakka esiin?

Millaisia vinkkejä teillä on korttien puhdistamiseen?

3

729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osaatko englantia? Englanniksi varmasti löytyy tietoa aiheesta paremmin. Esim youtubesta aiheesta videoita/googlettele. Monet lukijat sanoo paikalle, että liian monta korttia, laittaa ne takaisin pakkaan ja pyytää vähemmän kortteja. Jotkut koputtaa pakkaa - olisiko se jokin tapa puhdistaa pakka?

    • Anonyymi

      Todennäköisesti taroteista on tullut sinulle ns suorittamista. Kannattaa pitää taukoa niistä . Parhaat tulkinnat saa kun ei ajattele liikaa vaan antaa ajatusvirran viedä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      161
      6024
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      203
      3441
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      13
      3185
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      56
      2893
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      94
      2628
    6. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      26
      2226
    7. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      2
      2215
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      25
      1953
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1719
    10. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      53
      1699
    Aihe