Joku blokki..

Anonyymi-ap

Olen suht tuore tarot lukija. Nyt minulle on tullut ihan jäätävä blokki. Kaikki pakat temppuilee, enkä saa mitään aikaiseksi. Pakasta lentelee kauhea pino kerralla tai ovat jotenkin sekavia.

Opin todella nopeasti lukemaan aika intuitiivisesti kortteja ja nyt en saa niistä selkoa yhtään. Eli onko tauon paikka? Odotan jo vaan sitä tunnetta, että nyt pakka esiin?

Millaisia vinkkejä teillä on korttien puhdistamiseen?

3

791

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osaatko englantia? Englanniksi varmasti löytyy tietoa aiheesta paremmin. Esim youtubesta aiheesta videoita/googlettele. Monet lukijat sanoo paikalle, että liian monta korttia, laittaa ne takaisin pakkaan ja pyytää vähemmän kortteja. Jotkut koputtaa pakkaa - olisiko se jokin tapa puhdistaa pakka?

    • Anonyymi

      Todennäköisesti taroteista on tullut sinulle ns suorittamista. Kannattaa pitää taukoa niistä . Parhaat tulkinnat saa kun ei ajattele liikaa vaan antaa ajatusvirran viedä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      138
      4765
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      250
      4391
    3. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      28
      4077
    4. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      7
      3754
    5. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      182
      3451
    6. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      82
      3160
    7. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      81
      3089
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      222
      2735
    9. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      134
      2710
    10. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2411
    Aihe