Olen suht tuore tarot lukija. Nyt minulle on tullut ihan jäätävä blokki. Kaikki pakat temppuilee, enkä saa mitään aikaiseksi. Pakasta lentelee kauhea pino kerralla tai ovat jotenkin sekavia.
Opin todella nopeasti lukemaan aika intuitiivisesti kortteja ja nyt en saa niistä selkoa yhtään. Eli onko tauon paikka? Odotan jo vaan sitä tunnetta, että nyt pakka esiin?
Millaisia vinkkejä teillä on korttien puhdistamiseen?
Joku blokki..
Anonyymi-ap
3
770
Vastaukset
- Anonyymi
Osaatko englantia? Englanniksi varmasti löytyy tietoa aiheesta paremmin. Esim youtubesta aiheesta videoita/googlettele. Monet lukijat sanoo paikalle, että liian monta korttia, laittaa ne takaisin pakkaan ja pyytää vähemmän kortteja. Jotkut koputtaa pakkaa - olisiko se jokin tapa puhdistaa pakka?
- Anonyymi
Todennäköisesti taroteista on tullut sinulle ns suorittamista. Kannattaa pitää taukoa niistä . Parhaat tulkinnat saa kun ei ajattele liikaa vaan antaa ajatusvirran viedä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk775570Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6343643SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit852984Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3022820"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1051865Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601780Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141461Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871453Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241431Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .1891008