Asun Siilinjärvellä ( kukaan ei tunnista vaikka sen kerronkin) lähdin monen kk tauon jälkeen viihteelle ravintolaan. Tällä kertaa yksin. Televisiossa oli menossa Euroviisut lähetys . Ei olisi voinut vähempää kiinnostaa se mutta istuin lähelle töllötintä.
Viereen istui eräs keski-ikäinen mies. Juteltiin siinä sitten Suomen biisistä ja monesta muusta. ( Mies ei kiinnostanut minua muuten kuin juttuseurana)
DJ tuli jossain vaiheessa pöydän viereen seisomaan ja alkoi sitten tälle minun juttukaverille kertomaan kuinka Euroviisut on niitä sateenkaari ihmisten juhlia. Puhui oikein halventavaan sävyyn.
Tämä kaveri sitten sanoi hänelle että laittaa television kiinni tai vaihtaa kanavaa kun eihän hän voi sellaista siellä näyttää. Puolusti sateenkaari porukkaa ja DJ lähti nolona pois.
Sitten hetken kuluttua tämä juttukaveri kääntyi puoleeni ja sanoi että ihme kommentteja tällä DJ: llä oli. Jotain muutakin sanoi mutta en muista. Totesin vaan että joo. Kyllä se minua loukkasi kun kuulun itse siihen sateenkaari väkeen.
Mies meni ihan jäihin. Kysyi että olinko tosissani ja hiljeni täysin, käänsi selkänsä minulle, istui siinä selin minuun ja lähti pois koko ravintolasta :)
Se siitä hänen sateenkaari myönteisyydestään.
Hohhoijaa taas la iltana ravintolassa
11
862
Vastaukset 11
- Anonyymi
Ei. Hän vain ajatteli että onpa siinä ruma poika. Säälistä jutteli kanssasi. Luuli että alat vongata eikä hän tuollaista rumilusta itselleen halua.
- Anonyymi
Kanssasi kukaan edes säälistä juttelisi.
- Anonyymi
Kovin ikävää kuulla, että sinulle kävi noin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kovin ikävää kuulla, että sinulle kävi noin.
Kiva kun hajuhernepääkoppa vastasit.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17858177l
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Moro! Harmi, että saat ihan asialliseen kirjoitukseesi heti aivan haista p…a kommentin. Sinussa ei varmasti ole mitään vikaa. Suurin osa ihmisistä on bi seksuaaleja, tunnistivat he sen nyt tai ei koskaan. Toinen asia on se, että suosittelen ”hyökkäävämpää” asennetta. Joka baarissa bi/gay kundeja. Käy asiallisesti juttelemassa, jos on/ovat juttutuulella, liity seuraan. Jossain vaiheessa voi ottaa esiin myös suuntautumisen. Älä tyrkytä, painosta ja muista olla kohtelias. Uskoisin, että edellä esitetyllä reseptillä Siilijärven poika ei ensi viikonloppuna ole yksin! Tsemppiä!
- Anonyymi
Moro ”Siilijärven poika”! Pakko vielä kirjoittaa jatkokommentti. Älä lannistu näiden katkeroituneiden kommentojien ilkeydestä. Suurin osa homo/bi miehistä täysin asiallisia, tänne vain on hakeutunut joitain totaalisia k…päitä. Bi/gaykundeja enemmän kuin kukaan arvaa ja ”jokainen on vähän homo”!
Olen varma siitä, että lauantaina baarissa jotkut katsoivat sinua ”sillä silmällä”! Kuten aikaisemmassa kommentissani sanoin, rohkeasti vain juttelemaan ja kun muistaa että ei häiritse vaan on kohtelias, vastapuoli vaikka olisi hetero on kohtelias sinulle.
Älä välitä typeristä kommenteista, ehkä jo ensi lauantaina onnistaa. Stemppiä ja ”onnen pusu” poskelle! - Anonyymi
Voiko tällä palstalla odottaa asiallisia vastauksia?
- Anonyymi
Siinäpä tulikin se vastaus mitä palstalta voi odottaa. On kyllä säälittävä taso keskusteluissa.
- Anonyymi
Olet inhottava aloitat keskustelun ja sitten komppaat "aloittaja". Hoida pääsi kuntoon.
- Anonyymi
Ettei tämäkin tarinan juuret ole pääkaupunki seudulla, kertomuksen kielellinen asu ei osu Siilinjärvelle eikä edes lähelle.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa1052290Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as411564Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1381114Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.2321058- 1031058
- 82876
Costa Rica on tympeän makuinen kahvi
Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain51865- 81791
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,53787Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo215774- 54761
- 93749
- 40686
On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79658Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.30583- 55527
- 39525
Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin14500Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast30492Onkin niin, että olet hulluna minuun
mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S26478