https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/12007
Tästä se lähtee. Seuraavaksi joka Vanja ulos Suomesta!
Tästä se lähtee. Seuraavaksi joka Vanja ulos Suomesta!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Järkyttävää lammaskansaa, joka alistuu kotimaassaan kaikkeen, vaikka ulkomailla esiintyvät kuin Euroopan omistajat. Hyvä vain, että pysyvät maassaan - ei tule ikävä heidän käytöstapojaan.
Suomalaiset vihaavat venäjää ja venäläisiä. Täällä fasismi on ikiaikaisesti ollut muoti, ja venäläisviha. Suominainen rakasti natseja uniformuissaan sota-aikana. Siksi monella suomalaisella on arjalaisia piirteitä, vaikka tšuhnien maassa olemme.
Menkää vaan sinne jurttarutsien maahan täältä paskaa kirjoittelemassa.
Mitä väliä onko Ahvenanmaalla venäläiset vai ruotsalaiset, kun suomalaiset eivät kuitenkaan saa mennä.
Ennemmin tuotantoeläimet pois eläintehtaista!(sikalat/maitotilat/lattiakanalat).
Te itkette harhaisesta pelosta vaikka eläimet kärsii oikeasti.
Tilastollisesti tarkasteltuna näillä kansalaisaloitteilla on täysin mitätön läpimenomahdollisuus.
Ahvenanmaalaisilla ei ole hätää. Muuten siellä olisi julistettu hätätila. Mikä saa sinut kokkolalaisena kuvittelemaan että ahvenanmaalla on joku hätätilanne?
Niin ei mitään hätää heillä, mutta voisihan se Putin sinne iskeä kaikesta huolimatta. Aika hyvä kohteena iskeä, luulisin.
Oleellinen kysymys. Millä, miten ja miksi iskisi? Miten perustelet "luulosi"? Kuvitelmaa vai löytyykö oikeita perusteluita muuta kuin kauhu skenaario mitä elättelet mielessäsi ainakin.