Raskaana?

Sanna

Miten pelissä tietää että Simi on raskaana? Nais Simini (niin, tottakai nainen) yhtenä päivänä "poksahti" hieman lihavammaksi. Tarkoittaako se sitä että se on raskaana? Kuinka kauan kestää että se saa sen lapsen? Olen jo odottanut kauan aikaa eikä mitään tapahdu...

8

3593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Angela

      No ei se itsekseen raskaaksi tule, ellet ole sitten yrittänyt saada vauvaa. Uskon, että simisi vain lihosi, katsopa sitä kuntopalkkia, onko se kuinka alhaalla. Jos simi syö silloin kun ei ole nälkä, niin se kuntopalkki laskee alaspäin ja tietyissä kohdissa simi lihoaa. Palkissahan on kolme eri astetta.
      Jos simi on raskaana ja maha kasvaa, niin simi alkaa huitomaan ja peli automaattisesti siirtää kuvan siihen.

      • ~Liz

        Kun simisi ovat yrittäneet vauvaa ja vauvanteko onnistuu pitäisi "sänkypuuhien" päätteeksi kuulua semmoista "vauvankehto" musiikkia. :)
        Raskauden ensimmäisenä päivänä simi on yleensä huonovointinen. On tosin minullakin ollut simejä,joilla ei ole mitään oireita,oksentelua yms.

        Tuossa edellisessä viestissä tuli asiat jo aika hyvin kerrottua :)


      • Anonyymi

        Missä se kuntopalkki


    • Miss Dark

      eli kun laitat yrittäkää saada vauva ja siitä tietää et simi tuli raskaaksi kun vauvan saannin jälkeen kuuluu semmoinen tietty plim plom ääni. Sit nainen väsyy herkästi ja oksentaa aamulla ja sitte maha alkaa pyöristyy ja se kävelee vähän hassusti. ja siinä menee semmoset 3 päivää

    • ...

      Onko se oksennellu sim ennen ku sillä
      poksahti se maha?
      Jos ei niin se ei varmaan ole raskaana...

      • Angela

        Ei ne simit muuten aina oksentele, vaikka ovatkin raskaana... Joskus ei ole yhtään mitään "oireita" ja joskus ne vaan yökkii, muttei oksenna.


      • Sanna
        Angela kirjoitti:

        Ei ne simit muuten aina oksentele, vaikka ovatkin raskaana... Joskus ei ole yhtään mitään "oireita" ja joskus ne vaan yökkii, muttei oksenna.

        No, pelasin kauemmin, ja selvisi etta Simini oli kuin olikin raskaana. Ekalla kertaa "sankypuuhissa" mitaan ei tapahtunut (ei siis ollut mitaan "pim pom" aanta lopussa jos oikein muistan), eika mitaan alkanut tapahumaan kun odotin paivia, ja sitten laitoin heidan uudestaan "sankypuuhiin", niin sitten kuulin sen "pim pom" aanen, ja ihmettelinkin mika se oli, ja vahan aavistelin etta jospa se tarkoittaisi sita etta Simi tuli raskaaksi, mutta en tiennyt. No paivia meni ja aloin epailemaan, mutta vasta sitten Simi lihoi pikkuisen. Sitten tulin taalta kysymaan. Sen jalkeen Simi kavi oksentamassa kerran, ja sitten tiesin varmaksi etta se oli raskaana. Noh, viela se lapsi ei ole syntynyt, vaikka maha onkin kasvanut jo tosi isoksi ja Simi kavelee hassusti (niinkuin joku mainitsi etta se tapahtuisi).


    • Marjalaaksonen

      Uuuh aah

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      121
      8696
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      430
      7947
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      11
      5533
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      5179
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      5009
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      237
      3507
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3214
    8. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      85
      3109
    9. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      35
      3106
    10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      25
      2710
    Aihe