Miinaharava, millainen

Anonyymi-ap

Sain vihjeen, että täältä voisi löytyä suosituksia. Tarkoitus on ostaa miinaharava ja tutkia mökkialue, kun on kuulemma ollut asuttuna jo kivikaudelta asti. Isonvihan aikaan ollut tappeluja ja väkeä piilossa yhden lähteen lähistöllä, kertoo perimätieto. Museo ei ole kiinnostunut tutkimaan ja rakentaa saisi vapaasti rannat täyteen.
Mikä olisi soiva peli? Ei haeta mitään halpiskaupan tusinakamaa, eikä mitään tähtitieteellisen hintaistakaan.

7

1604

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tätä yritän seurata myös. Onko ehdotuksia miinaharavasta? Ihan aktiiviseen harrastuskäyttöön. Tai ideoita, mistä kannattaa kysyä tai ostaa. Kovin painava ei saisi olla.

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        🍒 ­­­N­y­­m­f­­o­m­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17862340s

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Minulla vanha malminetsintä laite maksoi 150€ ihan hyvä ollut 5 vuotta sitten oli vielä sellainen myynnissä ,ei löydy enään 50cm piipauksella maan sisältä löytyy korvakuulokkeilla 1,50m asti .Enimäkseen haettu kauhan piikkejä kun pudonneet joskus löytynyt joskus ei ,pihakaivon viemäri haettu, traktorin ketjut,auton avaimet säästyi 200€ kun ei tarvinnut uusia talvella,lumihankeen pudonnut puhelin.kaikkia mahdollista paljon malminetsintä laitteita mutta ei 2m syvyteen yltävää 200€ arvoista .Ei sitä 10000€ arvosta ostaa joka näyttäisi 5m syvyyteen asti ja kertoisi mitä malmia ,metallia löytyisi .missä syvyydessä,monta sivua läpi kävin aina luki 18cm syvyyteen asti näyttää kolikko vai nappi,luoti .2 paikkaa löytyi vain huonot arvostelu kokemukset tästä liikkeestä rahat menevät tavaraa ei näy eikä kuulu oma yab 1080 harava.

    • Anonyymi

      YAB1080 voi löytyä jollakin muullakin nimellä toiselta myyjältä. Vakavaan harrastukseen löytyy parempiakin ja tonni pitää varautua sijoittamaan.

    • Anonyymi

      Ostan tai vuokraan käytetyn laitteen syksyksi. Olisiko saatavissa jostakin. Noin kuukaudeksi.

    • Anonyymi

      Googlatkaapas vaikka motonet ja metallinpaljastin.
      Löytyy toki muualtakin.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2469
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      72
      2301
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1304
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      112
      1132
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      71
      1098
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      231
      978
    7. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      919
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      10
      847
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      789
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      54
      786
    Aihe