Emoufosta lähti tutkimusalus

Anonyymi-ap

12

549

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tällaiset videot palvelevat debunkkareiden asiaa vesittää aidot ufokuvat ja videot.

      Amatööreillä ei ole olemassa laitteita joilla kuvataan tuollaisia videoita keskellä päivää ja "alukset" ovat täysin suhteettoman kokoisia Kuuhun nähden ollakseen aitoja.

      Kuinkas sattuikaan "alukset" lentävät Kuun kehän ulkopuolella, jolloin ne on helppo rakentaa videoeditoreilla. Viisivuotiaskin pystyy tuohon.

      "Laitteet tulevat näkyviin, kun kameramies zoomaa kirkkaassa päivänvalossa otettuun kuvaan taivaankappaleesta"

      Joo ja ei tule, vaan ne tulee videon julkaisijan tietokoneelta. On hölmöä että lehti julkaisee tuollaista soopaa, vaikka kyseessä onkin roskajuorulehti Sun jonka sivuista puolet on varattu Prinssi Harryn ilmeiden ja eleiden analysointiin.

      • Anonyymi

        Olet oikeassa, mm suurempi alus olisi noin 25 km pitkä.

        Sun on lehtimaailmassa hieman samaa kuin populistipuolueet politiikassa, tai pitäisikö kirjoittaa että Sun on suunnattu ihmisille jotka voisivat hyvinkin kannattaa populistipuolueita? Suomessa Seiska lehden linjaan sopisi tämän ufovideon ja yleensä ufosensaatiouutisten esille tuominen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet oikeassa, mm suurempi alus olisi noin 25 km pitkä.

        Sun on lehtimaailmassa hieman samaa kuin populistipuolueet politiikassa, tai pitäisikö kirjoittaa että Sun on suunnattu ihmisille jotka voisivat hyvinkin kannattaa populistipuolueita? Suomessa Seiska lehden linjaan sopisi tämän ufovideon ja yleensä ufosensaatiouutisten esille tuominen

        Nasan julkaisemalla videolla kymmenisen vuotta sitten näkyy pyöreä objekti, joka on ainakin maapallon kokoinen. Tuota videota esiteltiin myös suomalaismedioissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nasan julkaisemalla videolla kymmenisen vuotta sitten näkyy pyöreä objekti, joka on ainakin maapallon kokoinen. Tuota videota esiteltiin myös suomalaismedioissa.

        Eikun, se olikin peräti 25 kertaa maapallon kokoinen kohde. Voisi olla auringonpurkaus, mutta on siis pyöreä ja tumma ja pysyttelee paikallaan auringon vierellä jonkin aikaa ja plasmasuihku yhdistää objektin ja auringon.


    • Anonyymi

      Älkäähän nyt lytätkö uskisten haaveita liialla tosikkomaisella faktalla. Tuollainen uutinen menisi täydestä suurimpaan osaan palstan kirjoittajista. Ja epäilempä että suurin osa uskoo kuitenkin sen olevan totta. Kaikki mikä on lehtiin painettu ja internettiin esille pantu täytyy silloin olla totta.
      Vai oliko kyse siitä että aloittaja viittasi solifereihin ja linja-autokuskeihin joita äskettäisessä tv-sarjassa esiteltiin?

      • Anonyymi

        Kaikki totta raamatussa?


      • Anonyymi

        Palstalla ei ole ainuttakaan ufouskista, vain yksi sellaiseksi tekeytyvä outo palstahäirikkö.


    • Anonyymi

      Kuussa onkin paljon tutkittavaa, kivoja kuukiviä sun muuta "mielenkiintoista", että kannattaa tulla vaikka toisesta galaksista sitä ihmettä tutkimaan.

      • Kuusta on monenlaista ufotarinaa joista jokin osa on totta. Tämä ilmeisesti ei kuulu niihin uutisiin, vaikka kaikki onkin mahdollista tässä universumissa.

        Apollo 11 laskeutumista ja ensimmäistä kuukävelyä seurasi ufoalukset. Siitä on 100% todisteet ääninauhoineen. Historialliset tapahtumat kiinnostaa ufolaisia, esimerkiksi Kolumbusta seuraili oudot valot joita kokenut merenkävijä ei ollut aiemmin nähnyt.

        Naurettavia selityksiä on kuultu siitäkin asiasta, että kyseessä olisi ollut jollakin saarella ollut nuotio. Samaten kuin Rendleshamin tapauksesta on selitelty että majakkahan se sinne metsikköön laskeutui ja leijuskeli taivaalla kuin "vuotaen sulaa metallia" silminnäkijöiden mukaan.

        Sellaisia vekkuleita ne majakat.


    • Anonyymi

      Navetassa lähti lehmän takapuolesta jotain tunnistamatonta, ainakin äänen perusteella.

      • Anonyymi

        Lopeta heti senkin kuoliaaksinaurattaja, olen nauranut lattialla kippurassa kymmenisen tuntia henkeä haukkoen vatsalihakset maitohapolla ja jouduin ottamaan astmapiipun esiin... hehhehheh... piaru... lehmän takapuolesta... hahhahhah.... aivan hulvatonta.


    • Anonyymi

      Jos laitat pääsi mummosi hameen alle ja odottelet niin voit kuulla samanlaisia ääniä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2532
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      302
      2162
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      24
      1920
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1635
    5. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1546
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1499
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1386
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1359
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1315
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1096
    Aihe