Eikö noihin saada edes mitään turvakaarta tai jotain? Miten nämä kapineet on voitu hyväksyä viranomaisen taholta?
Ylöjärvi: taas vei mönkkäri yhden nuoren
5
425
Vastaukset
- Anonyymi
Ja ja tulee viemään jatkossakin. Sen verran kivoja leluja ja epävakaita osaamattoman ja ilman itsesuojeluvaistoa olevan nuoren käsissä.
- Anonyymi
Itse olen työskennellyt Polariksella ja voin sanoa että turvallisuus on aivan toissijainen asia heillä. Pyrkivät maksimoimaan vain voitot. Tietämykseni mukaan Polaris on myös maksanut Hallituksen poliitikoille että äänestäisivät mönkiä lakien puolesta.
- Anonyymi
cfmotor tulee kiinasta ja mitä kiinalaiset haluaa meille länsimaalaisille...
- Anonyymi
Nuoriso tappaa itsensä oli kulkupeli lähtökohtaisesti kuinka turvallinen tahansa.
Eilen viimeksi katsoin kuinka teini ajeli mönkkärillään 40 alueella noin 65 vauhtia ja sitten veti risteyksestä formulamaisilla ajolinjoilla lievässä sivuliusussa. Tie oli märkä joten sivuliusu oli tuloksena, kuivalla pinnalla olisi mennyt 2 pyöräiseksi. Ja perässä helvetinmoinen letka yhtä kovaa kulkevia moottoripyöriksi viritettyjä mopoja.
En tiedä mitkä ovat kertoimet sille, että tuollaisesta joukkueesta kaikki näkevät 20-vuotispäivänsä. - Anonyymi
Turvakaari ? tyhmää sillä itse nuo itsensä tappavat idioottimaisella ajollaan on FAKTA!! samoin ukot juovuspäissään suurimmaksi osaksi mäntyyn ajavat tai kaarteesta ulos. Harvassa on kuolemantapaukset normaalissa käytössä. Kusipäitä ei tartte suojella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 106931
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48721- 33683