Lähivanhemman kotona on maksamattomien laskujen takia sähköt katkaistu.
On siellä ollut kaikenlaista ongelmaa muutenkin, mutta nyt lastensuojelusta sanoivat, että juttelevat vanhemman kanssa, ja jos sähköjä ei ole, niin lasten pitäisi mennä etävanhemman luo.
Jos lähivanhempi ei esim suostu itse viemään lapsia etälle, niin tekevätkö siinä tapauksessa kiireellisen sijoituksen?
Kellää tälläisestä kokemusta?
Tuleeko kiireellinen sijoitus?
6
705
Vastaukset
- Anonyymi
Tekevät joo, koska tuollaisessa tilanteessa lastensuojelun on pakko toimia.
- Anonyymi
Lasu selvitteli asiaa, ja siellä lapset ovat edelleen vanhemman luona, ja sähköjä ei tosiaan ole ollut moneen päivään. Silti lasu ei tee mitään.
Lämmintä vettäkään ei heille tule tämän takia.
Ompa mukavaa lapsille...
Olivat vanhemmalle puhuneet, että lapset pitää antaa nyt toiselle vanhemmalle, mutta hän kieltäytyi luovuttamasta lapsia.
ap - Anonyymi
Trolli.
- Anonyymi
Mihin sinä rahasi kulutat, jos et saa perusasioita hoidettua???? tarkasteleppa rahan käyttöäsi nyt, ja alat kunnostautumaan asioiden hoidossa.
Itsestäsihän puhuitsillä ei täällä toisten asioita setvitä. Viittasit vaan henkilön muuhun kuin itseesi, mutta reilusti vaan kerrot omista asioista, ei muiden.
Yritä selvittää raha tilanteesi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.845237Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.283498Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j392842Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin182031Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.581830- 471586
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2851581- 941382
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441366Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.71095