ZONER web hotelli

Anonyymi-ap

Onko kellään kokemuksia ZONER web hotellista?
Meillä ei muuta kuin pelkkää negatiivista...verkkokaupamme ongelmat johtuivat heidän palvelimista, mutta väittivät vian olevan meidän päässä, eikä suostuneet tutkimaan asiaa.
Web-hotellia vaihtamalla asia korjaantui, ei enää ongelmia!
Kuitenkin rahastivat vielä vuoden maksun toimimattomasta hotellista!
Emme siis suosittele tätä paikkaa kenellekkään, mutta onko muilla samanlaisia
kokemuksia tästä puljusta?

10

1101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itsellä on perus käyntikorttisivut, jossa vaan yhteystiedot jne. Tietokettu.net toiminu tähän tarkoitukseen ainakin hyvin eikä ongelmia ole ilmennyt.

    • Anonyymi

      Hauska sattuma, itsekkin olen käyttänyt Tietokettua juuri suomalaisuuden takia. En itse henkilökohtaisesti pidä siitä, että asioin yrityksen kanssa joka sitten loppujen lopuksi onkin ulkomaisomisteinen aliyhtiö. Haluan pitää rahat Suomessa.

    • Anonyymi

      Aivan järkyttävä kokemus :( on selkeästi huijaus - kotisivupohjat eivät toimi lainkaan.

      En ole päässyt edes alkuun. Petetty olo, kiertäkää kaukaa. Asiakasmäärät ja palautteet keksittyjä!

    • Anonyymi

      Zoner on joku ihme lisuke Telian yhteydessä. Huijausmentaliteetilla.

    • Anonyymi

      boner.fi on parempi 😂️

    • Firman hallituksen pääjäsenet ovat ruotsalainen Katarina Sara Forss ja uudenseelannin kansalalanen Jacob James Rooney (ref kaupparek,) Telia teki ainakin meille suuren vahingon koska ko uusi toimija ei ole pystynyt palvelemaan olenkaan. Firmallamme on useita sähköposteja joiden toiminta on lamaantunut ko Telia-Zoner ongelmien vuoksi eli heillä ei näy olevaan pätevää henkilökuntaa palvelemaan .Oma firmamme on päättänyt asap opettaa kaikki Telian palvelut mukaan lukien ko zoner -- koska m uuten ajaudmme vararikkoon kaikkien eemeliemme tomimttomuuden osa syynä.

    • Kirjoitin juuri vastaukseni Zonerista tänne perustuen viranomaistietoon. Onko Zoner illa myös tämän nettikeskustulupalstan halinta käsissään? kun asiani eli vastaukseni ei ole ilmestynyt minnekään vaikka perustui Patetti ja rekisterihallituksen jakamaan ilmaiseen julkiseen tietoon -siis vapaaseen asiakirjaan. Zonerilaisten toiminnalle ei vedä mikään kokemani ns atk toiminta vertoja joita 30 v aikana netiin suurkuluttajana olen kokenut firmoissamme

    • ala-arvoista palvelua ja osaamattomuutta ainakin meille

    • Anonyymi

      Itselläsi on 2 eri sivua eri käyttötarkoituksiin, kun otin Zonerin käyttö olit hommat ihan jees ja asiakaspalvelu oli mallillaan, mutta viime aikoinaan on palvelu ollut surkea, sekä eninten häiritse, että ei saa yhdistetty ei Outlookin eikä Gmail sovellukseen sähköposteja ja siihen ei ole mitään apua enää heiltä, sanovat, että he eivät ole vastuussa/velvollisia tästä ongelmasta, mitä helvettiä.....

    • Anonyymi

      Tietokettu.netille täältä yksi ääni lisää, toimii ja on edullinen. Siinä se.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      186
      4239
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      94
      2785
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      144
      2290
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      85
      2251
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      33
      2171
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2041
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2017
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1851
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1849
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1836
    Aihe