ZONER web hotelli

Anonyymi-ap

Onko kellään kokemuksia ZONER web hotellista?
Meillä ei muuta kuin pelkkää negatiivista...verkkokaupamme ongelmat johtuivat heidän palvelimista, mutta väittivät vian olevan meidän päässä, eikä suostuneet tutkimaan asiaa.
Web-hotellia vaihtamalla asia korjaantui, ei enää ongelmia!
Kuitenkin rahastivat vielä vuoden maksun toimimattomasta hotellista!
Emme siis suosittele tätä paikkaa kenellekkään, mutta onko muilla samanlaisia
kokemuksia tästä puljusta?

10

895

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itsellä on perus käyntikorttisivut, jossa vaan yhteystiedot jne. Tietokettu.net toiminu tähän tarkoitukseen ainakin hyvin eikä ongelmia ole ilmennyt.

    • Anonyymi

      Hauska sattuma, itsekkin olen käyttänyt Tietokettua juuri suomalaisuuden takia. En itse henkilökohtaisesti pidä siitä, että asioin yrityksen kanssa joka sitten loppujen lopuksi onkin ulkomaisomisteinen aliyhtiö. Haluan pitää rahat Suomessa.

    • Anonyymi

      Aivan järkyttävä kokemus :( on selkeästi huijaus - kotisivupohjat eivät toimi lainkaan.

      En ole päässyt edes alkuun. Petetty olo, kiertäkää kaukaa. Asiakasmäärät ja palautteet keksittyjä!

    • Anonyymi

      Zoner on joku ihme lisuke Telian yhteydessä. Huijausmentaliteetilla.

    • Anonyymi

      boner.fi on parempi 😂️

    • Firman hallituksen pääjäsenet ovat ruotsalainen Katarina Sara Forss ja uudenseelannin kansalalanen Jacob James Rooney (ref kaupparek,) Telia teki ainakin meille suuren vahingon koska ko uusi toimija ei ole pystynyt palvelemaan olenkaan. Firmallamme on useita sähköposteja joiden toiminta on lamaantunut ko Telia-Zoner ongelmien vuoksi eli heillä ei näy olevaan pätevää henkilökuntaa palvelemaan .Oma firmamme on päättänyt asap opettaa kaikki Telian palvelut mukaan lukien ko zoner -- koska m uuten ajaudmme vararikkoon kaikkien eemeliemme tomimttomuuden osa syynä.

    • Kirjoitin juuri vastaukseni Zonerista tänne perustuen viranomaistietoon. Onko Zoner illa myös tämän nettikeskustulupalstan halinta käsissään? kun asiani eli vastaukseni ei ole ilmestynyt minnekään vaikka perustui Patetti ja rekisterihallituksen jakamaan ilmaiseen julkiseen tietoon -siis vapaaseen asiakirjaan. Zonerilaisten toiminnalle ei vedä mikään kokemani ns atk toiminta vertoja joita 30 v aikana netiin suurkuluttajana olen kokenut firmoissamme

    • ala-arvoista palvelua ja osaamattomuutta ainakin meille

    • Anonyymi

      Itselläsi on 2 eri sivua eri käyttötarkoituksiin, kun otin Zonerin käyttö olit hommat ihan jees ja asiakaspalvelu oli mallillaan, mutta viime aikoinaan on palvelu ollut surkea, sekä eninten häiritse, että ei saa yhdistetty ei Outlookin eikä Gmail sovellukseen sähköposteja ja siihen ei ole mitään apua enää heiltä, sanovat, että he eivät ole vastuussa/velvollisia tästä ongelmasta, mitä helvettiä.....

    • Anonyymi

      Tietokettu.netille täältä yksi ääni lisää, toimii ja on edullinen. Siinä se.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4408
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3251
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2524
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      52
      2485
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      109
      2207
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1652
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1494
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1265
    Aihe