Onko tarkoitus hitaan ja paskan koneen laskennan tulosta odotellessa saada jotain iloa elämään katselemalla kuinka värit vaihtelevat?
Värejä näkee kyllä ilmaiseksi luonnossakin, etenkin näin alkukesästä.
Mikä järki väriä vaihtelevissa muistikammoissa?
7
710
Vastaukset
- Anonyymi
Jotkut tykkää. Tykkäät sinäkin Sinolista, jotkut Bacardista.
- Anonyymi
Nuo ovat puhtaasti ulkonäköön vaikuttavia tekijöitä. Näitä RGB-valoilla olevia muistikampoja harvemmin käytetään halvoissa ja hitaisaa koneissa. Ennemminkin nämä ovat vakiokamaa tehokkaissa pelikoneissa.
- Anonyymi
Kone on tuossa lattialla. Turha sinne valoja on hankkia kun eivät näy mustan kotelon läpi:D
- Anonyymi
Suuressa osassa moderneja koteloita on lasiseinä joten kyllä näkyy ja hyvin :)
- Anonyymi
Sellaista järkeä jota vapunen ei tajua!
- Anonyymi
En millään haluaisi maksaa ylimääräistä absoluuttisen tarpeettomasta roinasta, täytyisi lailla kieltää tuollainen energian tuhlaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1723375Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732161Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii542097- 421988
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3941091Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1151015- 46889