Taavi Kiminkisestä tehtiin lääkintöneuvos.
Millähän perusteella? Kepun jäsenkirjalla vai riihikuivalla? On se helppoa kun naamaa näyttää telkkarissa ja porisee kuin papupata.
Millähän perusteella? Kepun jäsenkirjalla vai riihikuivalla? On se helppoa kun naamaa näyttää telkkarissa ja porisee kuin papupata.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Hesari kirjoittaa.
"Arvonimi on kansalaiselle myönnetty julkisen arvonannon osoitus hänen yhteiskunnan hyväksi tekemästään työstä. Esityksen arvonimestä voivat tehdä yksityiset henkilöt, yhteisöt tai molemmat yhdessä."
Nouseeko palkka vai ihan vaan toommone diplomin seinälle?🤡
Ma luulen että nousee vaan hattuun :)
Mä luulen että saarijärven juntit kateellisia
On kyllä itserakas kaveri.
Menkääs nyt pilipali pojat nypläyskerhoon
On. Muutaman kerran olen ollut potilaana ja ei hyvä vaikutelma. Tärkeimmän asian mokasi niin maan perusteellisesti, että jouduin täysin pulaan. Lääkärinä kohtelee potilasta huonosti ja väheksyvästi, ja haluaa tuoda joka asiassa oman egonsa esille.
Kun kirjoittaa kolumneja Saarijärveläisessä, ne jutut kertoo henkilöstä paljon. Itsekeskeinen ja häikäilemätön tyyli, sellaisen puolijumalan, jolle viat on aina potilaan päässä. Nimenomaan päissä, ylä- ja yleensä vähintään alapäässä.
Sulla käy veto tuulitunnelissa yritys hyvä kymmenen miinus nolla
Sinä taidat olla tyypillinen tuppukylän tumputtaja.
Juuri näin.
Älä ainakaan koskaan anna tyypin kirjoittaa yhtään lausuntoa virkansa puolesta minkään viranomaisen käsittelyyn. Taavi kirjoittaa mitä haluaa ja ilman mitään totuuden pohjaa. Häpeämätön ukko, joka leikkii ihmisten hengellä.
Mitä tuosta nillität äijä on eläkkeellä
8700 e.joutuu maksamaan tittelistä.
Tuskin nyt sentään itse maksoi tai haki. Jos niin, nauran mahanpohjasta asti.
Hyvävelikerho tämän järkkäsi. Siksi kaveeraa mieluiten parempiosaisten kanssa kuin tavan tallaajan, viimeinen käy toki jos hänestä saa hyötyä muutoin.
Karnevalismineuvos voisi olla osuvampi.
Sossu pummi kilahti
Keneltä on pois, jos toinen saa arvostusta?
Kateus ja pahansuopaisuus kertoo kateellisen huonosta olosta.
On se ukko ainaki rahastanut tyhjän jauhamisella ja hoitovirheillä
Suomessa on noin 14 000 lääkäriä. Valtava luku.
Yksi pelasti henkeni, mutta se ei ollut neuvos vaan ihan perusjamppa sairaalassa. Yleislääkäri. Ja hän ei ollut Kiminkinen. Miksi just telkun julkun maalaislääkärin tulee saada neuvoksen titteli?
Ei veikkonen, tässä ei puhuta kateudesta vaan populismista.