Onko joku mahdollisesti vialla kun menkkani ovat tosi epäsäännölliset. Ne alkoivat kun olin 12v..ja nyt täytän pian 22. Joskus voi olla yli kuukausikin ettei tule ollenkaan ja sitten kun tulee niin,tulee paljon! Ikinä ei ole ollut säännöllinen kierto,vaan aina epäsäännöllistä!
Epäsäännöllistä
Tietämätön asiasta..
2272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Millainen on mielestäsi epäsäännöllinen? Et kovin tarkaan kertonut.. Itelläni menkat alkoivat 11-v., ja olivat epäsäännölliset (kierto n. 25-45 pvää) siihen asti kun rupesin parikymppisenä syömään pillereitä. Käsittääkseni aika harvalla naisella menkat tulee päivän tarkkuudella.
mulla on kirto 35-45 päivää.. mutta nyt menkkani ovat yli kaksi kuukautta myöhässä. olen 19 wee. ne ei ole koskaan olleet säännölliset. alko 16 vuotiaana. en mene lääkäriin. oottelen puoli vuotta jos siihen mennes ei oo tullu nii käyn siel..