Uskova yh äiti

Anonyymi-ap

Meillä on lapsilla kuri ja se kaikki on Jumalan haluamaa. Minulla on kaksi adoptio poikaa toinen 11 ja toinen 15v jäivät minulle kun ero tuli.

Olen asettanut selkeät säännöt ja näitä tulee totella..
1. Ei mitään puhelimia, ei äly eikä älyttömiä, ei TV tai nettiä. Jos koulussa käyttävät mutta kotona ei..sieltä tulee kaikkea maailmallista, kuten että maa on pallo, tai tyttöjen kuvia.
2. Karkkeja ei tipu, ei yhtenäkään päivänä. Jäätelöä kakkua sun muuta..se on saatanasta, vain paha ihminen haluaa tehdä mahasta Jumalan..herkuksi saavat paistettuja sirkkoja ja parsan paloja..
3. Nukkuessaan kädet pitää olla peiton päällä ja housut jalassa. Pippelin ei saa koskea, ei edes vessassa voivat istualtaan pissata.
4. Seisokkeja ei suvaita, vaan tulee viivottimesta pippelin jos vaan seisoo. Ja sen jälkeen suihkuun ja jääkylmää vettä.
5. Tytöistä eivät saa puhua. Asia mistä saavat puhua on Raamattu ja sen opetukset.
6. Jottei ruuasta tule jumalaa, suurinpiirtein joka päivä samat ruuat. Ruisjauhopuuroa aamulla mutta siihen ei laiteta maitoa, sokeria tai rasvaa. Vedessä keitettyä ruisjauhoa..
7koska koulussa en voi olla mukana. Ja etteivät runkkaa tai tee mitään sopimatonta pippelin laitetaan jauhoja jossa cajanne pippuria ja se ei saa olla kostunutta tai pois kun tulevat kotiin..piiskaa jos on.
8.musiikkia ei saa kuunnella, korvasta ei pidä tehdä jumalaa.
9.hymyillä ei saa, hymystä ei tehdä Jumalaa.
10. Vaatteita pitää käyttää halvimpia mitä kierrätyksestä löytää, saavat olla resuja. Niitä ei vaihdeta joka päivä, viikko samat päällä jottei mieli alkaisi koreilla ja nousta pilkkaamaan jumalaa.
11. Naurusta ja itkusta tulee piiskaa.
Ottakaa mallia hyvästä kasvatuksesta

2

709

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Erittäin huono ja läpinäkyvä pilkkatrollaus! Mutta mitäpä ateistitrollit eivät tekisi omissa houreissaan.

      • Anonyymi

        Jumalan säännöt taitaa olla


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      148
      8168
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      32
      3260
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      405
      2431
    4. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      37
      2086
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      289
      1885
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      168
      1799
    7. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      20
      1680
    8. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1505
    9. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      23
      1334
    10. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1279
    Aihe