Uskova yh äiti

Anonyymi-ap

Meillä on lapsilla kuri ja se kaikki on Jumalan haluamaa. Minulla on kaksi adoptio poikaa toinen 11 ja toinen 15v jäivät minulle kun ero tuli.

Olen asettanut selkeät säännöt ja näitä tulee totella..
1. Ei mitään puhelimia, ei äly eikä älyttömiä, ei TV tai nettiä. Jos koulussa käyttävät mutta kotona ei..sieltä tulee kaikkea maailmallista, kuten että maa on pallo, tai tyttöjen kuvia.
2. Karkkeja ei tipu, ei yhtenäkään päivänä. Jäätelöä kakkua sun muuta..se on saatanasta, vain paha ihminen haluaa tehdä mahasta Jumalan..herkuksi saavat paistettuja sirkkoja ja parsan paloja..
3. Nukkuessaan kädet pitää olla peiton päällä ja housut jalassa. Pippelin ei saa koskea, ei edes vessassa voivat istualtaan pissata.
4. Seisokkeja ei suvaita, vaan tulee viivottimesta pippelin jos vaan seisoo. Ja sen jälkeen suihkuun ja jääkylmää vettä.
5. Tytöistä eivät saa puhua. Asia mistä saavat puhua on Raamattu ja sen opetukset.
6. Jottei ruuasta tule jumalaa, suurinpiirtein joka päivä samat ruuat. Ruisjauhopuuroa aamulla mutta siihen ei laiteta maitoa, sokeria tai rasvaa. Vedessä keitettyä ruisjauhoa..
7koska koulussa en voi olla mukana. Ja etteivät runkkaa tai tee mitään sopimatonta pippelin laitetaan jauhoja jossa cajanne pippuria ja se ei saa olla kostunutta tai pois kun tulevat kotiin..piiskaa jos on.
8.musiikkia ei saa kuunnella, korvasta ei pidä tehdä jumalaa.
9.hymyillä ei saa, hymystä ei tehdä Jumalaa.
10. Vaatteita pitää käyttää halvimpia mitä kierrätyksestä löytää, saavat olla resuja. Niitä ei vaihdeta joka päivä, viikko samat päällä jottei mieli alkaisi koreilla ja nousta pilkkaamaan jumalaa.
11. Naurusta ja itkusta tulee piiskaa.
Ottakaa mallia hyvästä kasvatuksesta

2

731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Erittäin huono ja läpinäkyvä pilkkatrollaus! Mutta mitäpä ateistitrollit eivät tekisi omissa houreissaan.

      • Anonyymi

        Jumalan säännöt taitaa olla


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      260
      15259
    2. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      125
      10176
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9391
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      23
      7119
    5. 182
      6567
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      176
      6248
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      33
      5622
    8. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      47
      4816
    9. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      1962
    10. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      151
      1717
    Aihe