Mikä homeopaattinen aine?

Vajaa 20vuotta sitten kävin homeopaatilla hoidattamassa atooppista ihottumaa, pari ainetta kokeiltuamme homeopaatti antoin ainetta jota kutsui allergia nosodiksi. Osaako kukaan sanoa minkä niminen homeopaattinen aine voisi olla allergia nosodi?

5

799

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ravistettu vesi ja sokeri

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        🍒 ­­­N­­­y­­­m­­­f­­o­­m­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17872538X

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Kun menee lääkäriin niin saa lääkkeet vaivoihinsa, mutta jos valitsee homeopatian niin siinäpä sitten taistelee lääkkeiden ja salvojen kanssa, usein niin turhaan.änaapurin äijä joka oli automekaanikko jäi eläkkeelle ja päätti alkaa hoitamaan ihmisiä omilla keittämällä salvoillaa, vanhat naiset jonossa vastaanotolle, ja salvapurkit menivät kuin kuumille kiville. .
      Oli sotkenut jotain väriainetta salvoihinsa joka vaikutti enemmän uskottavalta. Kukaan ei päässyt ihottumastaan eroon.
      Joten jos kulkee lääketieteen ulkopuolisilla ”hoitajilla ” niin kantaa vastuunsa itse.
      Sairaus tilat joita nämä lääkkeet saavat aikaan ei korvaa mikään vakuutus, kuten tekee lääkärien määräämillä lääkkeillä jos sattuu vaurioita, koskaan ei tiedetä mikä lääke saattaa aiheuttaa allergisen reaktion ihmisessä, joten en kävisi muualla hoidattamista ihottumaani kun terveys asemalla

    • Anonyymi

      "Vajaa 20vuotta sitten kävin homeopaatilla hoidattamassa atooppista ihottumaa"

      Et voi olla tosissasi.

    • Anonyymi

      Kysyn koska sain avun tästä homeopaattisesta "allergia nosodista", en vain muista mikä homeopaattinen aine oli kysessä. Jos joku tietää mikä aine mahdollisesti on, niin olisin kiitollinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1835
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1190
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      461
      1179
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1063
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      841
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      837
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      786
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      773
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      691
    Aihe