Näyttöohjaimmet Linux suuntauksessa

Anonyymi-ap

Upouusi Nvidia GeForce RTX 4060 Ti (8 gt) -näytönohjain antaa Ubuntulla paremmat arvot kuin Windows 11:sta.

5

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Windowsille ei kannata mitään tehdäkkään, Pelaaminen on PS5:llä

      • Anonyymi

        Huono kuvanlaatu. 1440p on tätä päivä ja 32" VA näyttö noin metrin päässä joka mahdollista koska vähemmän elektromagneettista vahingoittavaa säteilyâ kuin ipsssä.


    • Anonyymi

      Easy Effects toimii kaiken kanssa, joka tuottaa ääntä Ubuntussa – olipa kyse sitten YouTubesta tai Amazon Primesta Firefoxissa suoratoistetuista videoista , alkuperäisistä sovelluksista, kuten musiikkisoittimista, kuuluvasta äänestä Steamin Linux-suosikkipelien mukaansatempaaviin ääniraitoihin.

      Voit soveltaa taajuuskorjaimen säätöjä Ubuntussa toistettavaan musiikkiin suosikkimusiikkisoittimessasi (esim. Spotify ) vaikuttamatta KAIKKI ääneen järjestelmässäsi. Vastaavasti voit käyttää tehostetta, joka vaikuttaa kaikkeen järjestelmän ääneen, esimerkiksi vapauttaaksesi rikkaamman äänen laitteistostasi.

      • Anonyymi

        Nvidia on huonosti tuettu linukselle steamissa.


    • Anonyymi

      There is no linux driver for RTX 4060 Ti (Ubuntu 22.04)

      Avaus on huijausta, ja mitä luultavammin kusettajana on Ubuttajat. Ubuntu pitäisi lailla kieltää, heikko räpellys pistää jo muutenkin epärehelliset ainekset valehtelemaan entistäkin enemmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      278
      6313
    2. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      52
      6208
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      92
      5814
    4. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      42
      5195
    5. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      52
      4824
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      226
      4178
    7. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      3981
    8. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      151
      3686
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      39
      3252
    10. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      28
      3163
    Aihe