Saunan pesuhuoneen silikonit?

Anonyymi-ap

Onko normaalia, kun oli siis saunan pesuhuoneen remontti kyseessä, niin yrittäjä sanoi, että ei nykyään laiteta silikonia lattian ja seinän väliin? Niin nythän vesi valuu vesieristykseen ja lattian alle? Kuka yrittäjä oikeasti valehtelee asiakkaille, kun huomasin vain sen, että valehteli, kun ei välittänyt sitä tehdä. Moni voisi uskoa, että todella näin tehdään? Kuka korvaa sen, jos uskoo ja tulee homevaurioita jälkikäteen? Olen huomannut, että monet nuoret yrittäjät lupailee sitä ja tätä, että tehdään, mutta ei kuitenkaan tehdä? Ja lupaillaan ummet ja lammet.

7

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saumat tulee tiivistää silikonilla.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        💋 ­­­N­­­y­­m­f­­o­­m­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17873867L

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Tyhmäkin tietää että saumat tiivistetään silikonilla, taitaa noiden nuorten yrittäjien taidot olla opittu tiktokista.

    • Anonyymi

      Ei niitä ole tiivistetty silikonilla enää vuosikausiin. Kuulija ei ole vaan ymmärtänyt mitä rakentaja sanoi. Silikoni ei osallistu vedeneristykseen ollenkaan. Se laitetaan kuten ennenkin mutta vain lähinnä ulkonäkösyistä.

      • Anonyymi

        Ei pidä paikkaansa.


      • Anonyymi

        No tietäähän sen kaikki että vedeneriste on siellä laattojen ja laastin alla. Ei se laattojen saumauslaastikaan vettä pidä. Siistimisestä on kyse.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei pidä paikkaansa.

        Ei pidäkään. Silikonisauma laltetaan kolon täytteeksi ettei se kerää roskia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10619
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5100
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2301
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      107
      2125
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      2006
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1641
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1462
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1144
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1091
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      1007
    Aihe