Pitäisi tilata taksi aamulla.Kuka kannattaisi tilata?En hirveästi tunne Jämsän takseja.....
Paras taksi.
Anonyymi-ap
342657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Ei niitä hirveästi tarvitse tunteakaan. Juuri saamamme tiedon mukaan jokainen osaa jämsän taksikuskeista ajaa autoa.
Sellainen pikkupaku /perhefarkku tyylinen ajaa ainakin miten sattuu, säännöistä välittämättä.
Sinähän vitsin murjaisit. Nimenomaan ne ei osaa ajaa, ja tulee jos muistaa. Lyhkäsiä kyytiä ei ajeta juuri ollenkaan. Yöllä kyytiä et saa.
Kannattaa tilata viikko aikasemmin niin saattaa saadakkin..
Kilometritehtailu avartaa monoa toisen eteen
Pieni sininen auto,aina tavoitettavissa.
Kenellä tämmönen on?
Oisko auvilas?
Sun äitis
Töttö taxi.
Älä ainakaan sitä kansankynttilää valitse.
Ruohon taksin tilasin.Erittäin hyvä palvelu.Vanhempi mies.Kiitos.
Ruohon taksikuskit, en voi moittia ketään. Olisko Ruoholla eniten taksiautoja Jämsässä. Hyvä palvelu on, se kannattaa pitkälle.
Samoin. Jos taksia tarvitsen, niin Ruohon Taksista tilaan.
Muutaman kerran tässä joutunut käyttämään ja aina toimii. Ystävälliset kuskit ja tulevat ajallaan.
Tokko on kallista tokko? pojat
Ei ole Ruoho ollut "tokkopoika".
vanhoja luotettavi suhareit on tokon pojat , vehkalan nykynen akka, talvitakki turkii.
Ei ole kuin pari vuotta niin joku Jämsän takseista sai KSML:n mukaan petostuomion, tilitykset tekemättä.
Punainen farmari Volvo,halpakin.no vähän kolisee.pikku sinisen kilpailua,luvat kunnossa,vähän kuittikone välillä reistailee.
Eikös nyt hänellä ole siisti fokus, ajo on edullisempaa.
Ruoho surkein, Pöyhöne paras.
Ruoho on paras!ei ota perseaukisia ja kuselta haisevia kyytiin,pysyy auto kunnossa.ne ajaa sinisellä autolla velaksi.ja parilla muulla kyttääjällä.
lappilaisen kyytiin en nouse..
Ruohon renki tykkäs ”jaettavassa” kyydissä nollata mittarin ja jokainen kyytiläinen joutu maksaan alotuksen. Onko laillista. Ei taida olla???
On ihan laillista.et ole näköjään käynyt kauempana kuin lehmä laitumella!esim.albaniassa,Romaniassa tämä on aivan normaalia.
Mutta ei Suomessa! Seurueelta tietenkin vain yksi aloitusmaksu.
Mites Komulainen?
No härrägyyd
Tilaa aina Ruohon taksi.
Jos tarvitset lyhyttä n.30e kyytiä. On tosi vaikeaa saada ketään. Vähän niin kuin 90-luvulla yksi yrittäjä totesi päissään puhelimessa ,että ei sotke kamppeitaan alle 1000 markan.
Vanha ketju mut laitetaan silti. Ruohon taksi velotti n.8km matkasta 45e. En ole koskaan nähnyt että mittari menee tällä tahdilla. Kyseenalaistin hintaa matkalla niin kuski uhkasi heittää ulos autosta ja oli muutenkin ylimielinen. Hinta olisi ollut yli 50e jos ei olisi sammuttanut mittaria ennen määränpäätä. Tämäkin johtui vain siitä kun kävi käry hinnasta. Nytten kun on taksi uudistuksia tulossa niin olisi hyvät matskut videolla jollekkin iltapäivä lehdelle. Älkää käyttäkö kyseistä huijaria.
Onpa monta kertaa Ruoho mainittu, eipä yllätä. Noista ylilaskutulsista kannattaa aina ilmoittaa Traficomiin, ei ne muuten lopu. Sitä ennen reklamaatio Ruohon Takseille, löytyy helppo valmis pohjakin netissä:
https://www.kkv.fi/kuluttaja-asiat/kuluttajaneuvonta/reklamaation-tekeminen-yritykselle/taksimatka/
Saatiin ylihintaisesta matkasta Oriveden juna-asemalle hyvitys, kun oltiin tiukkoja. Nykyään aina Längelmäeltä taksi jos tarvis.
Komulainen paras!!!
Aamulla et saa mitää kyytiä, ja illasta viellä vähemmän.