Palkattoman kuvataiteen luotu käärmen nahka.
Viimeiseksi ammattilaiseksi on jäänyt valtion taidejärjestön johtaja alfa uros.
Emme kerro, että johtaja on valtion pääministerin veli.
Korkeampaa ei voi enää olla.
Ammattikuvataide on kokenut muodon muutoksen kun amatöörien armeija on hyökännyt ja vienyt kaiken itselleen.
Riveissä istuvat nyt päivätöissä käyneet keskiikäiset rouvat,
joiden harrastus riitti jopa ammattitaiteilijoiksi asti.
Kansainvälisillä markkinoilla raati on kummiskin ankara.
Se kärsii amatöörit listalta.
Mutta Suomen Väkivaltaiset Amatööritaiteilijat järjestö ei vielä ulkomaille tosissaan mahtunut.
Kyse puhtaasti kotimarkkinoista, jossa amatöörit nimittävät jo tänään itseään ammattilaisiksi.
Miksi?
Siksi että ammattitaiteilijat on vihdoin syrjäytetty ja he jotka kipruttelevat viimeisiä vetojaan, heidät on lyöty hiljaisiksi. Siksi.
He jotka edelleen ammattilaisina alunperin pysyvät riveissä,
heillä on syynsä!!
Heidän isä ja äiti, mummo ja pappa, he ovat valtiolla konttoorissa töissä.
Ja heidän lapsensa ovat pitkäkestoisia hulttioita, jos muu käsky ei käy.
Onko Suomen kuvataide amatöörimäistä?
Kyllä.
Suomen ammattitaide on puhtaasti amatöörimäistä taidetta.
Se on Suomen taiteen salaisuus.
Aika näyttää kuinka nykyiset amatöörit näyttäytyvät kansainvälisesti,
koska kyllä se näkyy kun ei ole taiteellisuutta tekijässä. Valitan.
Valtio tuhoili systemaattisesti taiteilijoita ja kansa tuhoili perusteellisesti.
Viimeinen niitti kuitenkin saatiin amatöörien väkivaltaisesta tuhotyöstä.
Mutta myös markkinahengestä, mille globalisaatio huokuu.
Paradoxi on myös siinä, että ollakseen PARAS IKINÄ, alfa johtaja ammattitaiteilija ja suurruhtinas ensitöikseen auttaa amatööriarmeijan turvin, isorintaisten naisten turvin syrjäyttää kaikki vaivaiset ammattitaiteilijat taiteen ammattijärjestöstä pois, niin kuin pahimmassa diktatuureissa konsanaan tehdään kun putsataan rivejä. Ja nyt tänään, tällä hetkellä ammattitaiteilija johtaja on ainoa paras ja viimeinen ammattitaiteilija Suomen maassa. Taide on vaakalaudalla, mutta laudalla kuitenkin kun amatöörit istuvat kenkiin. Samat ongelmat jatkuvat, mutta voittavat lisäaikaa asettua ammattilaisiksi. Siksi.
Taiteen gegemonia kun päällikkö on ammattitaiteilija on muut amatöörejä
Anonyymi-ap
2
354
Vastaukset
- Anonyymi
Taideteosten arviointi on loputon räme. Maailmassa on mielipiteitä ja mieltymyksiä melkein yhtä monta, kuin on ihmisiä, joilla oma tausta ja taso. Voisi pitää jopa suvaitsemattomuutena, jos ihminen ei anneta kehittyä omassa rauhassaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082535
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo401664Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1431305Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2971121Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3151085Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe561032Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen221030- 55946
Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H12845Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21843