Kuvataide ei ole musiikki tai teatteri.
Vain kuvataide osaa elää palkatta.
---------------------------------------------
Suomen kuvataiteiden alfa uros johtaja on nähty viimeiseksi Sivistyksen lautakunassa neuvon antajana ja apurahan saajana.
Suomen taidekenttä on kokenut murroksen kun Suomen Väkivaltaiset Amatöörit SVA ottivat vallan.
Sivistyslautakunta, apurahalautakunta ei kuitenkin tunnusta ongelman.
He eivät näe, eivätkä tunnusta, että Valtakunnallinen Kuvataide on amatöörien tasolla.
Alfa uros ammattikuvataiteilijalle on yksi lysti sekin.
Ei ole maassa ketään korjata tilanne, paitsi viimeistään silloin kun lähdetään ulkomaille, jolloin moka näkyy kuin kakka lautasella.
Silloin alfa uroksella on peiliin katsomista.
Sivistyslautakunta ei tunnusta Kuvataiteen amatööritason
6
371
Vastaukset
- Anonyymi
Plastiikkakirurgi, jonka sisko on kuvataiteilija ehdotti, että Suomen Rikkaiden rasvaimusta jäävät ihrat käytettäisiin tuhoutuneiden kuvataiteilijoiden muistoksi, koska TAIDESÄÄSTÖISSÄ VOITTOA TEKEVÄ VALTIO TALOUS jää myös luonnonlakisesti velkaa menehtyneille kuvataiteilijoille.
Kerätty rikkaiden ihra on suoraan verrannollista rahataloudelle.
Kaava:
-------------------
LÄSKI = RAHA
-------------------
Momenttissa ei silloin läskiä heitellä roskiin, mutta keskitytään tasaarvoiseen ratkaisuun.- Anonyymi
Oikeuden ja tasaarvoisuuden vapaustaistelijat keskittyvät metsästämään maan Kuvaitadejärjestöjen alfa urosta, jonka painoindeksi on X.
- Pitää saada alfan paino jakeluun!!
Onko yhtään ylimääräistä??
Kyse on erityinen tasaarvoa ajatelleen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikeuden ja tasaarvoisuuden vapaustaistelijat keskittyvät metsästämään maan Kuvaitadejärjestöjen alfa urosta, jonka painoindeksi on X.
- Pitää saada alfan paino jakeluun!!
Onko yhtään ylimääräistä??
Kyse on erityinen tasaarvoa ajatelleen.Poliisi yleisesti katsoo läpi sormien, jos henkilö on paihteiden ja huumeiden suukuluttaja.
Doping aineet nimittäin laskevat painoa, eikä voi väittää, että henilö olisi ollut rikas.
Silloin rikkauden käsitettä lähestytään toisia metodeita.
Ellei alfa uros kuvataidejohtaja ole todellakin lyhyt kestoinen ammattilainen.
- Anonyymi
Mainos
Yleinen luento aihe meneillään.
Kuolleen taiteilijan karman laki ja historiallisesti toistuvien militaristien suhde taiteeseen.
Militarismi ja taide
-----------------------
Kuinka armeija, poliisi, salainen agentuuri ovat aluksi sortaneet joukkomurhalla kaiken vapaataiteellisen, vapaahenkisen kaikissa sivilisaatioissa kautta ajan ja maan.
Ja kuinka taide loppupelissä aina pääsi selättää pamppuja.
Räikeimmistä esimerkeistä on kansan rakastama Adolfi Hitleri.
Fuhreriä rakastavat kaikki militaristit kautta universumin.
Fuhreriä on myös kiittämistä Kuolleiden Taiteilijoiden Seurasta KTS.
A. Hitler oli ammattitaiteilija, joka ei pääsyt kouluun mutta pääsi maapallon johtajaksi vähäksi aikaa.
Taiteellisesti orientoitunut Fuhrer koitui lukemattomien militaristien kohtaloksi.
Vastakkain olivat siis Taiteen Historiallinen Karman laki ja Militaristien Kauttaaikojen tapahtuva Taiteen Sortokäytäntö.
Kaava:
Taiteen Kosto = Taiteen sortovuodet- Anonyymi
Militaristi kuoli Toisessa Maailmansodassa omaan taidesortoonsa kun taiteesta tuli militaristi ja tappoi itse militaristit.
Päätelmä:
JO NYT, TÄNÄÄN JA HUOMENNA KAIKKIEN IHMISTEN, VARSINKIN MILITARISTIEN PITÄÄ ANTAA TÄYSI VAPAUS JA TUKI TAITEILIJOILLE.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073556Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133226Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632499Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92145Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411960Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61868Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401698- 901581
- 721143
- 741120