Kuka on h-linnan taitavin poliitikko

Se ei ole sitten persu.
14353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

PerusSuomalainen tietenkin !
- muut onkin sitten RupuSakkia !

Äänestä

Vesa Mäkinen

Äänestä

Paras On PerusSuomalainen Tietenkin !

Äänestä

Persu Pasi tietenki.

Äänestä
  • Eipä taida löytyä edesmenneen Lea Savolaisen veroista

    Äänestä

Edesmennyt Kari Ilkkala.

Äänestä

Iisakki Kiemunki on. Toivottavasti saadaan hänet takaisin tänne päättäjäksi jo ensi vaaleissa. Ei nää Koskisetkaan huonoja ole mutta mitään nämä eivät uskalla ja ei olisi varaa nyt jäädä nykyisen kaltaiseen pysähtyneisyyden tilaan vaan yrittää nopeuttaa uudistumista. Iisakin aikana kaupunki kehittyi nopeaan tahtiin ja edukseen. Tuon pitäisi jatkua niin ne toimii muutkin pääradan kaupungit eikä ole varaa jäädä tuleen makaamaan.

Äänestä

"Iisakki Kiemunki on. Toivottavasti saadaan hänet takaisin tänne päättäjäksi jo ensi vaaleissa."

Anna mun nauraa, kiemunki taitavuudessaan tuplasi kaupungin velat, ja joutui lopulta satojen tuhansien korvauksiin taitavuuttaan

Äänestä
  • naura vaan ei se pahasta ole. Eihän se yksin tehnyt niitä velkoja mutta otti syyt niskoilleen.

    Äänestä

Sari Rautio. Hämeenlinna on pysähtynyt sen jälkeen kun Sari joutui sivuun. Ei yhtään pööliä ole rakennettu moneen vuoteen. Onko edes normaaleja parkkipaikkoja suljettu? Sairaalankin rakentaminen kangertelee. Sari äkkiä takaisin, Iisakki kaverikseen!

Äänestä
  • Hämeensaareen ei saada koskaan mitään jahkailija koskisilla. Iisakki ja Sari olisivat jo laittaneet alulle ties kuinka monta pilvenpiirtäjää.

    Äänestä

Kari on laskenut, että Hämeensaaren jätetäyttö ei kestä rakentaa pilvenpiirtäjiä. Emmi Rantanen haluaa rakentaa alueelle vanhoja puutaloja.

Äänestä
  • Käykö Sibelius koti?

    Äänestä

Lulu ja Mäkisen Vesa. Oikeastaan kaikki persut on god tier -sakkia ja muut nuolee hikisiä roikkolihoja. . Minkä kerkiävät siis kaupungin tuhoamiselta ja hyveposeeraamiseltaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Se ei ole sitten persu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu