Kerhon tulevaisuus

Onko Kerholla enää mahkuja jatkaa liigatasolla?
12405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kunhan nyt pari vuotta siellä pyörii, sen jäkeen luulen että kaput.

Äänestä

Kiekko Espoo voisi vaihtaa paikkoja HPKn kanssa jo ensi kaudeksi. Jos näyttää huonolta niin aina ennemmin mestis menestys kuin liigassa heittopussi. Fanienkin pitää ymmärtää realiteetit. Espoo on sentään hiukan suurempi talousalue.

Äänestä

Ritarihalli ei kyllä ole enää liigatasoa.

Äänestä

Kerho odottaa kiihkeästi uutta perustettavaa nykyisen liigan kanssa kilpailevaa Pride-liigaa

Äänestä
  • Saipan kanssa taistelee tänä vuonna liigan viimeisestä sijasta. Onneksi kukaan ei putoa tänäkään vuonna sarjasta, eikä kai ensi vuonnakaan.

    Äänestä

Toivanen siellä polleena paistatteli niin kauan kuin kerholla rahaa riiti. Nyt sitten luikki häntä koipien välissä muille markkinoille, kun alkoi alamäki. Ei ollut enää syytä kehuskella. Eikös niin sanota, että rotat jättävät hukkuvan laivan.

Äänestä
  • Aikamoisia väitteitä. Helppo heitellä soopaa kun ei tunne faktoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Aikamoisia väitteitä. Helppo heitellä soopaa kun ei tunne faktoja.

    Kerro sinä ne faktat, Toivanen. Hävettääkö yhtään?

    Äänestä

Ei sitä oikein itse näe kun on jo tavaksi muodostunut . Hyvä kaveri verkosto toimii sisäsiittosesti eikä niille paikoille oikein ole tunkua saati halua jos ei sitten joku kaveri ole sisällä systeemissä.

Äänestä
  • Odotellaan nyt ihan rauhassa sarjan alkua ja päätöstä keväällä 2024. Ehkä emme tapaa tälläkään kaudella torilla mestaruusjuhlissa mutta, kun mikään seura ei tipu sarjaporrasta alemmaksi niin ei liigan viimeinenkään sija huono ole nykyiselle organisaatiolle. Pitäähän siihenkin saavutukseen sentään pelata kaikki runkosarjan ottelut .

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Odotellaan nyt ihan rauhassa sarjan alkua ja päätöstä keväällä 2024. Ehkä emme tapaa tälläkään kaudella torilla mestaruusjuhlissa mutta, kun mikään seura ei tipu sarjaporrasta alemmaksi niin ei liigan viimeinenkään sija huono ole nykyiselle organisaatiolle. Pitäähän siihenkin saavutukseen sentään pelata kaikki runkosarjan ottelut .

    2000 katsojaa riittäisi hyvin mestiksessä.

    Äänestä

Milläs pelata kun kassa tyhjä??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko Kerholla enää mahkuja jatkaa liigatasolla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu