Lahden sairaalan toiminta

Anonyymi-ap

Muutamia sanoja voin tuosta sanoa, mitä neljä päivää jouduin olemaan:

- Tietokoneet eivät muka toimineet tietyille potilaille aina uudestaan ja uudestaan, mitä ravinnonsaantiin tuli - ja nähtävästi lääkintään . Mieliala-lääkkeitä kipulääkkeiden sijaan ja morfiinina ilmeisesti värjättyä suolaliuosta (1x).

- Vanhus-potilas jätettiin kylmästi, vaikka olisi halunnut ulos edes ikkunasta katsomaan ja hänen luonaan käyneet vierailijatkaan eivät 'sivusta-katsojankaan' silmissä näyttäneet edes testamenttia-kärkkyviltä sukulaisilta, vaan eivät sukulaisilta ollenkaan. Katsoivat pelokasta vanhusta -kirjaimellisesti- kuin lihapalaa. Ilmeisesti voidaan 'yksinäisiä' käyttää monella tapaa hyväksi..?

- Kirurgi (mies) pukeutui, kuin kommandolainen, vaikka kaikilla muilla oli normaali suojukset, ei koskaan tavannut potilasta, eikä koskaan sanonut sanaakaan.

- Lääkäri (nainen), joka väitti olleensa kirurgini, kelasi robottipyörällä ( miksi tuota hyödytöntä sitten nimitetäänkin ) kysymään, että onko minulla kysyttävää, muttei osannut/halunnut vastata edes yksinkertaisimpiin, vaan toisti robottimaisesti jotain, jotta näyttäisi olevan töissä.

- Kehitysvammainen nainen, joka oli virallisesti tullut "vihannekseksi" tuli vuorokaudeksi ja huomasin, ettei tuo mikään "vihannes" sitten ollutkaan, vaan pelkkä perheensä ja veronmaksajien ahdistelija, perkeleenpalvelija:
tuo, joka ei osannut ulostaa, eikä kääntää kylkeä, vaikka normaali 'pilke' näkyi silmässä, runkkasi itseään yöt.
Hoitajat ja lääkärit tiesivät tuosta! Itse jouduin korvatulppia ( kirjaimellisesti ) pyytämään ja sainkin. Tuohon aikaan en miettinyt ihmisten verorahoja, vaan enemmänkin sitä, etteivät mieshoitajat vaan käyttäisi tilannetta hyväksi - nuo kun kävivät siivoamassa "tiettyjä" jälkiä ( kenties kuukautisten takia.. ) yöaikaan.
Katsoin kyllä miehen ilmettä, eikä siinä kiihottumista näkynyt, mutta kivettynyttä oudoksuntaa.

4

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Enpä ole oudompaa kirjoitusta aikoihin lukenut.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        😋 ­­­N­­y­­­m­f­­o­m­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17880078h

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Aloittaja pitäisi laittaa pikaisesti psykiatrian osastolle, vaikuttaa jutut niin "pimeiltä."

    • Anonyymi

      Data-tiedosta illu-mafia poistanut 'todistajien' kommentit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      90
      8436
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4738
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4401
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      45
      2615
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      99
      1490
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1296
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1246
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1152
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1150
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1090
    Aihe