Muutamia sanoja voin tuosta sanoa, mitä neljä päivää jouduin olemaan:
- Tietokoneet eivät muka toimineet tietyille potilaille aina uudestaan ja uudestaan, mitä ravinnonsaantiin tuli - ja nähtävästi lääkintään . Mieliala-lääkkeitä kipulääkkeiden sijaan ja morfiinina ilmeisesti värjättyä suolaliuosta (1x).
- Vanhus-potilas jätettiin kylmästi, vaikka olisi halunnut ulos edes ikkunasta katsomaan ja hänen luonaan käyneet vierailijatkaan eivät 'sivusta-katsojankaan' silmissä näyttäneet edes testamenttia-kärkkyviltä sukulaisilta, vaan eivät sukulaisilta ollenkaan. Katsoivat pelokasta vanhusta -kirjaimellisesti- kuin lihapalaa. Ilmeisesti voidaan 'yksinäisiä' käyttää monella tapaa hyväksi..?
- Kirurgi (mies) pukeutui, kuin kommandolainen, vaikka kaikilla muilla oli normaali suojukset, ei koskaan tavannut potilasta, eikä koskaan sanonut sanaakaan.
- Lääkäri (nainen), joka väitti olleensa kirurgini, kelasi robottipyörällä ( miksi tuota hyödytöntä sitten nimitetäänkin ) kysymään, että onko minulla kysyttävää, muttei osannut/halunnut vastata edes yksinkertaisimpiin, vaan toisti robottimaisesti jotain, jotta näyttäisi olevan töissä.
- Kehitysvammainen nainen, joka oli virallisesti tullut "vihannekseksi" tuli vuorokaudeksi ja huomasin, ettei tuo mikään "vihannes" sitten ollutkaan, vaan pelkkä perheensä ja veronmaksajien ahdistelija, perkeleenpalvelija:
tuo, joka ei osannut ulostaa, eikä kääntää kylkeä, vaikka normaali 'pilke' näkyi silmässä, runkkasi itseään yöt.
Hoitajat ja lääkärit tiesivät tuosta! Itse jouduin korvatulppia ( kirjaimellisesti ) pyytämään ja sainkin. Tuohon aikaan en miettinyt ihmisten verorahoja, vaan enemmänkin sitä, etteivät mieshoitajat vaan käyttäisi tilannetta hyväksi - nuo kun kävivät siivoamassa "tiettyjä" jälkiä ( kenties kuukautisten takia.. ) yöaikaan.
Katsoin kyllä miehen ilmettä, eikä siinä kiihottumista näkynyt, mutta kivettynyttä oudoksuntaa.
Lahden sairaalan toiminta
Anonyymi-ap
4
368
Vastaukset
- Anonyymi
Enpä ole oudompaa kirjoitusta aikoihin lukenut.
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17880078h
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Aloittaja pitäisi laittaa pikaisesti psykiatrian osastolle, vaikuttaa jutut niin "pimeiltä."
- Anonyymi
Data-tiedosta illu-mafia poistanut 'todistajien' kommentit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075200Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813696Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113460SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt633150SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun393129SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412326Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042325Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302172Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069