Miten saan hänet takaisin?

Anonyymi-ap

Hei. Pääsin juuri nelkki luokalta. Minulla on ollut yksi hyvä ystävä jo kuusi vuotta. Tänä vuonna meidän kaveruus on alkanut rakoilla ja asiaa ei yhtään auttanut kun meidät laitettiin eri luokille. Tämä ystävä on minulle tosi tärkeä mutta tuntuu ettei hänellä ole aikaa minulle koska hänellä on tosi paljon treenejä. Joskus kun kyläily onnistuu, meillä on todella kivaa. Onko vinkkejä miten meidän suhdetta voisi parantaa???


- tassuttelija

4

263

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      yhteinen harrastus voisi ehkä olla hyvä

      • Anonyymi

        No muuten joo mutta kun hänelle on noin 2 tunnin harkat 5 päivänä viikossa niin ei hänellä olisi aikaa eikä jaksamista aloittaa vielä uutta harrastusta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No muuten joo mutta kun hänelle on noin 2 tunnin harkat 5 päivänä viikossa niin ei hänellä olisi aikaa eikä jaksamista aloittaa vielä uutta harrastusta

        onko teil koulus esim. ruokailut samaan aikaan? sillonha voisitte mennä yhessä syömään tai viettää välkillä paljon aikaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        onko teil koulus esim. ruokailut samaan aikaan? sillonha voisitte mennä yhessä syömään tai viettää välkillä paljon aikaa.

        No joo mutta ku mulla on sellaiset ystävät et ne ei ota mua enää niitten porukkaan jos oon sen kanssa koulussa ja sen kenen kanssa haluaisin olla niin hänen ystävä ei halua mua niitten porukkaan.
        Mutta hyvä idea silti


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      86
      3450
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      25
      3063
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      51
      2952
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      59
      2813
    5. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      58
      2618
    6. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      49
      2608
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      54
      2379
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2251
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2118
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2112
    Aihe