Autokorjaamoissa ruuhkaa?

1 - 1,5 viikon jonot. Mistä tämä johtuu? Tuovatko nyt ihmiset kesäautonsa korjattavaksi? Onko korjaamoita liian vähän? Joku aika sitten oli renkaanvaihtoruuhkat.
18756
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Se johtuu siitä että kajaanissa on liikaa volkkareita,opeleita,audeja,mersuja,bemareita,fordeja ja volvoja. siksi ne korjaamojonot ovat aina niin pitkät.

Äänestä
  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    🍑 ­N­­­y­­m­f­­o­m­­­a­­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17882336m

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Missä on niin lyhyet jonot?

Äänestä
  • Kälviällä

    Äänestä

Kädettömyys ja osaamattomuus lisääntynyt.

Äänestä
  • Näin on. Joka viikko näkee lapsilla polkupyöriä jotka on säädetty päin persettä. Nykyajan isät ei osaa tai ei välitä, hiplaavat vaan niitä pelejään. Uusavuttomia klovneja.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Näin on. Joka viikko näkee lapsilla polkupyöriä jotka on säädetty päin persettä. Nykyajan isät ei osaa tai ei välitä, hiplaavat vaan niitä pelejään. Uusavuttomia klovneja.

    satula päin per+että

    Äänestä

Nuo saksalaiset ja ruotsalaiset automerkit ovat niin löyhiä paskoja.

Äänestä

Vie ajoneuvosi takkarannan korjaamoon, siellä on kaikkea mahdollista. Auto tuskin tulee kuntoon mutta käteinen kelpaa ja pääset satutunnille.

Äänestä

Noin se on.
Aina korjaamoissa jono koska työnjohto itse sen tekee.
Saadaan tasainen rahavirta firmaan ja työntekijöille töitä joka päiväksi.

Äänestä

KAMAssa auto tulee kuntoon, kohtuuhintaan.

Äänestä
  • Samana päivänäkö vai kahden viikon kuluttua?

    Äänestä

  • Suosin välttämään tätä tyyppiä…

    Äänestä

Kajaanin suunta Oulu , Oulainen, jatkuva vilkun ja kaista vaihdon päälle ajo tärkein ja pois ajo periaate.
Kuka poliisi on kieltänyt naista vaihdon. Javimkunkäytön Kajaani. Suunta polkupyörä reitti.
Kuka poliisi on huutanut niellotpihasni

Äänestä

Oma halli. Korjaan ja huollan autoni aina itse.

Äänestä
  • Onnistuuko turbon korjaus ja ruisku pumpun sisuskalujen vaihto ?
    Entäs rysleriin jako remmin vaihto?

    Äänestä

Unohdin mainita että ajelen pikkuautoilla

Äänestä

NO MEKONOMEN NO

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

1 - 1,5 viikon jonot. Mistä tämä johtuu? Tuovatko nyt ihmiset kesäautonsa korjattavaksi? Onko korjaamoita liian vähän? Joku aika sitten oli renkaanvaihtoruuhkat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu