vastuuton kolmikko.

Anonyymi-ap

Tarkastuslautakunta totesi yksimielisesti että puuhailu on ollut vastuutonta. Mummo voisi lopulta tehdä ainoan oikean ratkaisun.

10

1725

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo kannattais tehdä Yrttiahot !

    • Anonyymi

      Miten se kehtaa.Itsellä ei olis häpyä vaikka härski ja vittumainen ihminen olenkin.

    • Anonyymi

      Minä oikeasti mietin, että kuka kuntaan jatkossa haluaa tulla töihin? Nyt on saatu innostunut nuori tekninen johtaja, mutta koska liikaa kokoomuksen kelkassa niin pois pois hänet on saatava. Eikö vaihtuvuus olisi syytä saada pysäytettyä.
      Ehkä virhe on sitten talousjohtajan, mutta tässä sekasotkussa tutkisin kyllä kaikki siihenkin liittyvät lieventävät asiat. Mitään hyvää tällä sopalla ei näin ulkopuolisen silmin saada aikaan.
      EK kyllä puhui asiaa luottamuksesta valtuustossa eli kun se menee niin edellytyksiä virassa jatkamiselle ei enää ole. Kyse ei ole siitä onko työ hoidettu hyvin, vaan luottamuksesta ja sitähän nyt ei selvästi nyt enää ole.

      • Anonyymi

        Naapuri kunnassa todettiin molemmin puolin, että luottamusta ei ole enää. Eikös se ole sama tilanne täälläkin.


      • Anonyymi

        Niin minkä luottamuksen menettäminen.Eikö silloin pitäis olla kaikki hyvin kun asinomaisen töissä ja sen tekemisissä ei ole ollut mitään huomautettavaa.Siis toiminut niiten ohjeiden mukaisesti .Kuin siihen asettuun tehtävään kuuluisikin toimia.Että mistä silloin voi menettää luottamuksen sen työn jatkamiseen.


      • Anonyymi

        Puoluepolitiikka kokonaan pois kunnallispolitiikasta , ja alettava hoitamaan ihan oikeasti kunnan asioita kuntoon . Hoitakaa puoluepolitiikka omissa puoluekokouksissanne , älkää tuoko sitä kunnallispolitiikkaan ! Ja henkilökohtaiset asiat eivät kuulu kunnallispolitiikkaan !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Puoluepolitiikka kokonaan pois kunnallispolitiikasta , ja alettava hoitamaan ihan oikeasti kunnan asioita kuntoon . Hoitakaa puoluepolitiikka omissa puoluekokouksissanne , älkää tuoko sitä kunnallispolitiikkaan ! Ja henkilökohtaiset asiat eivät kuulu kunnallispolitiikkaan !

        Täyttä asiaa .Ei ainakaan se että ei erään ukko saanut kelluvia.Eikä haluamiaan raha tuloja.Joka saa EK.ajamaan omaa vihaansa erääseen henkilöön.Siis yksityis asia johon kiihoittaa koko valtuustoa omaan asian läpi viemiseen.


    • Anonyymi

      Sysmässä on vähän asioita päätettävänä nekin venyy ja monen kokouksen kautta päätetään jos päätetään

      • Anonyymi

        Nykyiset valtuutetut eivät taida ymmärtää, ett
        ä hoidettavana KOKO SYSMÄN asiat !!Ajavat vaan OMIA etujaan.Minä,minä,minä sukupolvi päättämässä.Tosi ikävää


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nykyiset valtuutetut eivät taida ymmärtää, ett
        ä hoidettavana KOKO SYSMÄN asiat !!Ajavat vaan OMIA etujaan.Minä,minä,minä sukupolvi päättämässä.Tosi ikävää

        Nykyiset politiikot eivät muuta kuin riiteleevät ja syyttäävät toinen toistaan , niin valtakunnan kuin kuntapolitiikassakin ! Etsimällä etsitään virheitä toisen erottamiseksi ja sitten väännetään ja väännetään ja rahaa palaa ! Pitäis muistaa mitävarten teidät sinne on valittu !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      9
      1732
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1175
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      118
      1166
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      973
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      874
    6. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      209
      844
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      756
    8. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      753
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      699
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      653
    Aihe