Tarkastuslautakunta totesi yksimielisesti että puuhailu on ollut vastuutonta. Mummo voisi lopulta tehdä ainoan oikean ratkaisun.
vastuuton kolmikko.
10
1782
Vastaukset
- Anonyymi
Joo kannattais tehdä Yrttiahot !
- Anonyymi
Miten se kehtaa.Itsellä ei olis häpyä vaikka härski ja vittumainen ihminen olenkin.
- Anonyymi
Minä oikeasti mietin, että kuka kuntaan jatkossa haluaa tulla töihin? Nyt on saatu innostunut nuori tekninen johtaja, mutta koska liikaa kokoomuksen kelkassa niin pois pois hänet on saatava. Eikö vaihtuvuus olisi syytä saada pysäytettyä.
Ehkä virhe on sitten talousjohtajan, mutta tässä sekasotkussa tutkisin kyllä kaikki siihenkin liittyvät lieventävät asiat. Mitään hyvää tällä sopalla ei näin ulkopuolisen silmin saada aikaan.
EK kyllä puhui asiaa luottamuksesta valtuustossa eli kun se menee niin edellytyksiä virassa jatkamiselle ei enää ole. Kyse ei ole siitä onko työ hoidettu hyvin, vaan luottamuksesta ja sitähän nyt ei selvästi nyt enää ole.- Anonyymi
Naapuri kunnassa todettiin molemmin puolin, että luottamusta ei ole enää. Eikös se ole sama tilanne täälläkin.
- Anonyymi
Niin minkä luottamuksen menettäminen.Eikö silloin pitäis olla kaikki hyvin kun asinomaisen töissä ja sen tekemisissä ei ole ollut mitään huomautettavaa.Siis toiminut niiten ohjeiden mukaisesti .Kuin siihen asettuun tehtävään kuuluisikin toimia.Että mistä silloin voi menettää luottamuksen sen työn jatkamiseen.
- Anonyymi
Puoluepolitiikka kokonaan pois kunnallispolitiikasta , ja alettava hoitamaan ihan oikeasti kunnan asioita kuntoon . Hoitakaa puoluepolitiikka omissa puoluekokouksissanne , älkää tuoko sitä kunnallispolitiikkaan ! Ja henkilökohtaiset asiat eivät kuulu kunnallispolitiikkaan !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puoluepolitiikka kokonaan pois kunnallispolitiikasta , ja alettava hoitamaan ihan oikeasti kunnan asioita kuntoon . Hoitakaa puoluepolitiikka omissa puoluekokouksissanne , älkää tuoko sitä kunnallispolitiikkaan ! Ja henkilökohtaiset asiat eivät kuulu kunnallispolitiikkaan !
Täyttä asiaa .Ei ainakaan se että ei erään ukko saanut kelluvia.Eikä haluamiaan raha tuloja.Joka saa EK.ajamaan omaa vihaansa erääseen henkilöön.Siis yksityis asia johon kiihoittaa koko valtuustoa omaan asian läpi viemiseen.
- Anonyymi
Sysmässä on vähän asioita päätettävänä nekin venyy ja monen kokouksen kautta päätetään jos päätetään
- Anonyymi
Nykyiset valtuutetut eivät taida ymmärtää, ett
ä hoidettavana KOKO SYSMÄN asiat !!Ajavat vaan OMIA etujaan.Minä,minä,minä sukupolvi päättämässä.Tosi ikävää - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyiset valtuutetut eivät taida ymmärtää, ett
ä hoidettavana KOKO SYSMÄN asiat !!Ajavat vaan OMIA etujaan.Minä,minä,minä sukupolvi päättämässä.Tosi ikävääNykyiset politiikot eivät muuta kuin riiteleevät ja syyttäävät toinen toistaan , niin valtakunnan kuin kuntapolitiikassakin ! Etsimällä etsitään virheitä toisen erottamiseksi ja sitten väännetään ja väännetään ja rahaa palaa ! Pitäis muistaa mitävarten teidät sinne on valittu !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32412026Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611127Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2686485Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2405278Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1813747- 1743578
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin552593Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1141941Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121864