Tarkastuslautakunta totesi yksimielisesti että puuhailu on ollut vastuutonta. Mummo voisi lopulta tehdä ainoan oikean ratkaisun.
vastuuton kolmikko.
10
1760
Vastaukset
- Anonyymi
Joo kannattais tehdä Yrttiahot !
- Anonyymi
Miten se kehtaa.Itsellä ei olis häpyä vaikka härski ja vittumainen ihminen olenkin.
- Anonyymi
Minä oikeasti mietin, että kuka kuntaan jatkossa haluaa tulla töihin? Nyt on saatu innostunut nuori tekninen johtaja, mutta koska liikaa kokoomuksen kelkassa niin pois pois hänet on saatava. Eikö vaihtuvuus olisi syytä saada pysäytettyä.
Ehkä virhe on sitten talousjohtajan, mutta tässä sekasotkussa tutkisin kyllä kaikki siihenkin liittyvät lieventävät asiat. Mitään hyvää tällä sopalla ei näin ulkopuolisen silmin saada aikaan.
EK kyllä puhui asiaa luottamuksesta valtuustossa eli kun se menee niin edellytyksiä virassa jatkamiselle ei enää ole. Kyse ei ole siitä onko työ hoidettu hyvin, vaan luottamuksesta ja sitähän nyt ei selvästi nyt enää ole.- Anonyymi
Naapuri kunnassa todettiin molemmin puolin, että luottamusta ei ole enää. Eikös se ole sama tilanne täälläkin.
- Anonyymi
Niin minkä luottamuksen menettäminen.Eikö silloin pitäis olla kaikki hyvin kun asinomaisen töissä ja sen tekemisissä ei ole ollut mitään huomautettavaa.Siis toiminut niiten ohjeiden mukaisesti .Kuin siihen asettuun tehtävään kuuluisikin toimia.Että mistä silloin voi menettää luottamuksen sen työn jatkamiseen.
- Anonyymi
Puoluepolitiikka kokonaan pois kunnallispolitiikasta , ja alettava hoitamaan ihan oikeasti kunnan asioita kuntoon . Hoitakaa puoluepolitiikka omissa puoluekokouksissanne , älkää tuoko sitä kunnallispolitiikkaan ! Ja henkilökohtaiset asiat eivät kuulu kunnallispolitiikkaan !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puoluepolitiikka kokonaan pois kunnallispolitiikasta , ja alettava hoitamaan ihan oikeasti kunnan asioita kuntoon . Hoitakaa puoluepolitiikka omissa puoluekokouksissanne , älkää tuoko sitä kunnallispolitiikkaan ! Ja henkilökohtaiset asiat eivät kuulu kunnallispolitiikkaan !
Täyttä asiaa .Ei ainakaan se että ei erään ukko saanut kelluvia.Eikä haluamiaan raha tuloja.Joka saa EK.ajamaan omaa vihaansa erääseen henkilöön.Siis yksityis asia johon kiihoittaa koko valtuustoa omaan asian läpi viemiseen.
- Anonyymi
Sysmässä on vähän asioita päätettävänä nekin venyy ja monen kokouksen kautta päätetään jos päätetään
- Anonyymi
Nykyiset valtuutetut eivät taida ymmärtää, ett
ä hoidettavana KOKO SYSMÄN asiat !!Ajavat vaan OMIA etujaan.Minä,minä,minä sukupolvi päättämässä.Tosi ikävää - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyiset valtuutetut eivät taida ymmärtää, ett
ä hoidettavana KOKO SYSMÄN asiat !!Ajavat vaan OMIA etujaan.Minä,minä,minä sukupolvi päättämässä.Tosi ikävääNykyiset politiikot eivät muuta kuin riiteleevät ja syyttäävät toinen toistaan , niin valtakunnan kuin kuntapolitiikassakin ! Etsimällä etsitään virheitä toisen erottamiseksi ja sitten väännetään ja väännetään ja rahaa palaa ! Pitäis muistaa mitävarten teidät sinne on valittu !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.3127567Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on563973PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23448Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a723201Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,1142864"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin462688IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-512534Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.612300- 682063
- 1011963