Heräsin aamulla kun radiossa puhuttiin, mitä tapoja on jäänyt koronasta. Toiset käyttävät maskeja, toiset eivät kättele jne.
Itselle jäänyt yksi, laukussa aina puolen desin pullo käsidesiä. Siitä lurautan, jos reissussa käyn puskassa, alan torilla syömään makkaraa, tuommoissa tapaukissa mielestäni tärkeää. Varman saman asian ajaisi kosteuspyyhe.
Mitä sinulle jäi?
Itselle jäänyt yksi, laukussa aina puolen desin pullo käsidesiä. Siitä lurautan, jos reissussa käyn puskassa, alan torilla syömään makkaraa, tuommoissa tapaukissa mielestäni tärkeää. Varman saman asian ajaisi kosteuspyyhe.
Mitä sinulle jäi?
Vastaukset 16
Vanhimmat
En ole käyttänyt hissiä 3 vuoteen
ja voi olla että pari kertaa pakkotilanteessa
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17883556O
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Monet sanovat että käsienpesu jäi tavaksi Koronan jälkeen heille.
Itse olen aina pessyt käsiäni koska työssäni se on ollut tärkeä osa .
Nähtiinhän se korona aikana että esim vatsatauti epidemiat eivät olleetkaan enää ongelma, koska puhtaat kädet eivät välitä viruksia ja bakteereita .
Siis pestyihin käsiin laitetaan desiä . Sillä jos likaisiin laittaa niin se ei ole mitenkään oikea tapa, siis kunnollinen käsienpesu on se ihan paras keino välttää sairauksia . Ja desiä kun ei ole mahdollisuutta käsien pesuun
Tilaa ruoat kotiinkuljetuksella, kerta kolmeen viikkoon riittää. Maksan ilolla, ettei tartte mennä ostosheleen.
erakoituminen omiinoloihinsa vahvistui,
ei enään kiinosta yhteydenpito siis tapaamiset kenekää kanssa,
yksin on hyvä olla,
elämä tulee edulliseksi kun yksin elää,, heh,
jooo ja rahaaaaaaa sääääästyyyy,,, yksin on hyvä eläää,,
Sinulla on varmasti rikas elämä.
Olethan sinä rikastuttamassa meidän erakkojen elämää täällä netissä.
Teatterikäynneistä sain itseni vieroitettua ensimmäisen koronavuoden aikana ja huomasin mikä säästö siitä tuli. Aluksi oli vieroitusoireita, mutta ei enää.
Ihmettelin, että miten tuo pankkitili vain kasvaa tonnin toisensa jälkeen. Sitten huomasin, että ne ostamattomat teatteriliputhan sitä kasvattaa. Ihan hyvä näin.
Mihin meinaat tuhlata kertyneet tonnisi?
Ei kummempia.
En viihdy väkijoukoissa, se piirre kai korostunut entisestään. Epäilen, välttelen kättelemistä, se oli suunnalleen ainut lähikontakti, mitä olen harrastanut. Ei ainakaan heti tule mieleen, että olisin vuosikausiin ketään kätellyt.
Korona ei hirveesti muuttanut touhujani, selkee koronajuttu oli maskin käyttäminen. Maskikin jäänyt käytöstä, alkoi erottumaan liikaa väkijoukosta sen kans. Ihmiset ehkä olettaa, jos maski, sitten tartunta. Käsiä pessyt ennenkin, nyt on noita käsidesejä ripoilteltuna vähän kaikkialla. Vähän ollut käyttöä, sen verran paljo n himassa. Luulen, senkin käyttö jäänyt pian kokonaan pois.
=DW=
https://twitter.com/ronin19217435/status/1666402117114908676?s=19
Tässä video Twitterissä. Videot näkyy vaikka ei ole tiliä Twitterissä Nikola3.
Miten ihmiset käyttäytyi flunssa aikana? Amerikkalaisen tekemä video.
Tyhmyys ja hullua huipussaan. Olemattoman C takia.
Näinkö te täällä politiikkaa jauhavat teitte?
Maski naamansa ja muovi pussi päässä kauppaan?
Twitter oli hyödyllinen ja on edelleen ku asioita aikaa paljastua.
Ei ole valheiden verkon ja median varassa.
Minulle jäi tavaksi sulkea radio nukkumaan mennessä, niin ei aamulla tarvitse herätä sen ääneen.
Kättely ja poskisuudelmat onneksi jäänyt pois.
Toistamiseen laitan. Joku tykkää siivota?
Käsien pesu.
Desinfiointi, missä on laite ja laitteessa nesteet.
Kierrän, jos mahdollista, yskijät.
Beng
Itse käytän käsi desiä missä sitä yhä on tarjolla kaupat, senjori keskukset ymm.Ilman muta elämä myös kaventunut plus 70v. Iihmis -massoissa en kulje tai ihmismassoja tapaa. En koko korona aika en myöskään sairastanut koronaa.Johtuiko siitä en käy paareissa kun en käytä alkoholia? En myöskään tupakoi ja elämässäni ei ole tupakoivia ihmisiä. En silti kuulu kirkkoon ja selvin päin osaan iloita tanssia ymm. Johtuuko siitä on vahva itse tuntoko? Joten en tarvitse ilo lientä avukseni!Hyvää päivää jokaiselle ja tulevaa aurinkoista mieltä kuin viikkoa. Itä Helsinki
Käytän käsidesiä kaupassa maksamisen jälkeen, koska näpyttelen pin-koodin.