Nyt löytyi vuoden 2023 Miss Suomi.
Tai sanottakoon, että hän on minun makuuni.
Kaunis, upea. Ihan paras.
" Milena Rahi
Olen kotoisin Porista, josta muutin heti lukion jälkeen Viroon ja Espanjaan opiskelujen perässä.
Ammatti: Rekrytointikonsultti, Master of Business Administration. Yhdistän asiantuntija- ja johtotason osaajia yrityksiin. Autan ihmisiä löytämään unelmatyöpaikkansa ja yrityksiä kasvamaan. Pääsen jatkuvasti kohtaamaan uusia ihmisiä ja opin uutta joka päivä!
Instagram @milenarahi
Rakastan unelmointia ja manifestointia. Olen aina mennyt rohkeasti kohti unelmiani ja uskon positiivisen ajattelun voimaan. Jousimiehen luonnekuvaus osuu minuun ja minussa asuu ikuinen seikkailija. Mielestäni elämän tarkoitus on nähdä, kokea ja ennen kaikkea tuntea mahdollisimman paljon. Harrastan joogaa ja olen suorittanut myös joogaohjaajan koulutuksen. Liikunta on aina ollut osa elämääni ja harrastin nuorempana kilpatasolla muodostelmaluistelua. Luonto rentouttaa minua ja talvisin vietän aikaa Espanjan auringon alla, kesällä mökkeilen Turun saaristossa. Olen onnellisesti parisuhteessa ja meillä on ihana pieni chihuahua-koira."
Miss Suomi Semifinalisti
7
1264
Vastaukset
- Anonyymi
Onko aina vaan missikisoja olemassa .
Sitä en tiennytkään- Anonyymi
Onpahan hyvinkin.
Nykyään voi osallistua myös aviossa olevat ja lapsia saaneet naiset.
Sikäli Miss Suomi-nimi on harhaanjohtava.
Samoin voivat osallistua sukupuolenvaihdoksen tehneet henkilöt.
Tänään näytettiin netissä 20 semifinalistia.
Syksyllä valitaan 10 finalistia.
Kanava 17 näyttää loppukilpailun Anonyymi kirjoitti:
Onpahan hyvinkin.
Nykyään voi osallistua myös aviossa olevat ja lapsia saaneet naiset.
Sikäli Miss Suomi-nimi on harhaanjohtava.
Samoin voivat osallistua sukupuolenvaihdoksen tehneet henkilöt.
Tänään näytettiin netissä 20 semifinalistia.
Syksyllä valitaan 10 finalistia.
Kanava 17 näyttää loppukilpailunEdellisen kirjoitti 2lesken
Vielä lisäys.
"Eveo on uusi suomalainen valtakunnallinen, vapaasti katsottava tv-kanava.
Kanava aloitti päivittäiset tv-lähetykset keskiviikkona 7.6.2023.
Tavoitteenamme on tavoittaa suomalaiset televisiokatsojat sekä antenni- että kaapelitalouksista (Elisa, DNA, Telia ja Ålcom). Kanavapaikkamme on 17."
- Anonyymi
Nättejä ovat kaikki. Näitä nättejä tulee tosin ihan kadullakin vastaan päivittäin. Kukaan osallistujista ei ole kaunotar ja ylipäätäänkin missikisojen suosio sekä taso sitä myöten, on laskenut hurjasti. Ei enää vastaa tätä päivää ja kun vielä ulkonäköä voi ja saa kisoissa muokata, ei kilpailussa ole mitään järkeä.
- Anonyymi
Kullin kantaja syntynyt ja lovi tytöksi muokattu ..... Mikä kumma siinä on että luonnon oikuksi pitää muokata itseään.
Miss Suomi kisan nimi pitää muuttaa Suomen perse kisaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226089- 292150
- 1771982
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701151- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42907Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12775