Muutama kysymys?

Anonyymi-ap

Olen miettinyt undulaattien hankkimista jo useamman kuukauden mutta tässä olisi muutama kysymys niistä.

1. En haluaisi undujen poikasia, niin onko mahdollista että ottaa tyyliin 2 koirasta tai 2 tyttöä pelkästään? Ja jos vastaus on ei niin miten saisin ne olla tekemättä poikasia?

2. Kun unduja pitää pitää vapaana häkistä lentelemässä, niin miten ne saisi helpoiten takaisin häkkiin että pitääkö houkutella herkuilla, tai opettaa menemään takaisin vai mitä?


3. Kuinka usein pitäisi antaa tuoreita unduille?


Kiitos vastauksista jo etukäteen ja hyvää kesää🌼☀️🫧

0

597

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä Yllätti

        Kaivatussasi?
        Ikävä
        190
        1756
      2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

        Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
        Kuhmo
        39
        912
      3. Se katse...

        Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
        Ikävä
        81
        906
      4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

        Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
        Ikävä
        56
        811
      5. 60
        668
      6. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

        kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
        Ikävä
        69
        620
      7. Olet niin tärkeä

        Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
        Ikävä
        19
        561
      8. Mä olen tosi

        Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
        Ikävä
        38
        546
      9. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

        Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
        Ikävä
        36
        541
      10. Onnettomuus

        Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
        Virrat
        21
        527
      Aihe