tamu-haka peli ketuttaa..

faniiiiiii

suoraan sanottuna vituttaa se tamu-haka peli..koska tamu ei voittanu vaikka oli selvästi parempi joukkue...o,huttunen itse sanoi että olivat tänään oppi poikia...ja kuinkahan moni uskalsi ennen kauden alkua veikata tamua mestariksi...tero koskela, jari niemi ja antti pohja tulossa takaisin tamuun..jossain vaiheessa..:D:D koskela ehkä noista varmin... ei niemikään mahdottomuus ole ja jos vaduz ei nouse niin pohja tulee takaisin.... onhan sillä opinnot ja työpaikka täällä tampereella...toimittajana aamulehdessä.. he voisivat viedä vaikka tamun pitkälle euroopan kentillä...

4

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Allu

      Luulen, että Pirkanmaalaisjoukkueet ovat kauden lopussa sijoilla 1. ja 2. Itse kannatan Hakaa, mutta suon mestaruuden Tampereelle mieluusti, jos vaihtoehtona olisi esim HJK:n mestaruus!

    • JiiÄm

      ...TamUlta vietiin tokalla jaksolla selvä rankkari, kun pallo osui Hakalaisen käteen, mutta tuomarihan olikin jalkopallon oma pajupilli eli Petteri Kari!

    • Yamma

      Ketutti monestakin syystä joo.

      Ensinnäkin molemmat joukkueet pelasivat todella passiivisesti. Hyökkäyspuoliskolla oltiin jatkuvasti selkä maalia kohden ja ratkaisuja haettiin aina lopulta kukkupalloilla. Juuri niitä perisyntejä, jotka veikkausliiga yleensäkin vaivaa. Olisi vain toivonut kahden kärkijoukkueen pystyvän parempaan.

      TamU:n pelaajista mainittakoon Saarinen (mies näyttää kuin olisi jatkuvasti kaatumassa, mutta tehokasta ja rohkeaa kaverin peli on), Kopunovic (Tämänkö kaverin pitäisi rakentaa maalitilanteita? Itsekästä yrittämistä jossa taidot loppuivat jatkuvasti kesken), Marchis (ei tuolla juoksunopeudella voi enää pitkään pelata), Sainio (kaveri oli koko pelin kauniisti pihalla. Pari kertaa vietiin längistä ja kaksintaistelut mies hävisi kaikki).

      Ja tuomarointi... Käsivirheitä ei vihelletty, eikä selkäänajoja. Tämä osaltaan auttoi pelin muuttumista nyhjäämiseksi. Huono esitys.

      Ja juomat... Tämä vituttaa kuin pientä oravaa pakkasessa. 0,5 litran muovipullo on siis vaarallinen esine? Juoma piti kaataa kannettomaan pahvimukiin ja sehän toimii helvetin hyvin. Mainittakoon, ettei esim. pringlespurkkia kuitenkaan takavarikoitu. Onko tämä veikkausliigan kattava uusi neronleimaus vai ihan TamU:n oma?

      • FaniXX

        Tuo puolen litran limpsapullo on ihan oikeasti aika vaarallinen esine. Täynnä nestettä heität sillä helposti esim. ikkunan rikki mutta pahvimuki jossa on puoli litraa nestettä saa aikaan vaan läiskän ikkunaan.

        Otapa kohteeksi esim. kulmaa antavan pelaajan pää tai erotuomari ja osuma saa aikaan jopa aivotärähdyksen. Ulkomailla olen nähnyt kun jätkä kannettiin reporankana paareilla koppiin tuollaisen osuman jälkeen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      20
      1781
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      154
      1776
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      324
      1450
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1118
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      209
      1112
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      140
      1089
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      985
    8. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      11
      965
    9. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      4
      959
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      908
    Aihe