Nyt meni järjettömäksi Finnair

Anonyymi-ap

Kauppalehden kirjoituksen mukaan MANNER kertoi, että Oulu Helsinki hinnat voi tosiaankin olla jopa 1300€.

Vaihtoivat propelikoneeseen ja MANNER kertoi, että ei ole koneita tai varaosia. Vastahan uutisoitiin, että Finnair vuokraa koneitansa muualle.

Jokin yhtälössä ei täsmää. Johto on hukassa ja strategia kusee.

Ei halpalentoyhtiön palveluilla voi pyytää luksuslentojen hintaa. Oma lentäminenkin ihan varmasti loppuu, siis Finnairilla. Keskihinta 300€ Oulu - Helsinki. Autossa jos muutama, niin kyllä jaksaa ..

Mennyt sairaaksi. Helsingistä eteenpäin joko SAS, Norwegian tai mikä muu tahansa.

4

677

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuotahan siinä hinnoittelussa haetaan. Rajaa jolla kone saadaan lentämään mahdollisimman korkealla keskihinnalla. Ainä löytyy niitä joilla on kiire ja kukkaro kunnossa. Siinä mielessä kyse on vai paluusta 80-luvun tilanteeseen jolloin lentäminen oli herrojen herkkua. Eikä tämä ole vain Finnairin hinnoittelua, hinnat ovat nousseet kaikilla. Halpalentoyhtiöillä prosentuaalisesti vielä enemmän.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        💋 ­­N­y­­­m­­f­­o­m­­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17885941w

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Kuulin, että joku täysin Finnairin ulkopuolinen taho oli laittanut Finnairin nimen myyntiin. Joku kapitalisti luuli olevansa Finnairin omistaja ja myi sen ja joku tyhmä oli sen ostanut. Finnairia nyt lakkautetaan hintoja nostamalla.

    • Anonyymi

      Oikein hyvä jos noin hinnoitellaan . Matkustelun minimointi sopii hyvin ja sillä saadaan tasokaampi jengi koneeseen .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      717
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      620
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      579
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      558
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      190
      531
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      522
    Aihe