Moikka, mulla telkkarissa siis kaukosäädin jossain hukassa, niin tiedättekö onko mitään miten puhelimen saa yhdistettyä telkkariin tai jotain että sitä pystyis käyttämään ilman että vielä ostaa uutta kaukosäädintä? Jotenkin jollain piuhalla yms?
Television yhdistäminen puhelimeen
15
1792
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole mahdollista. Yleiskaukosäädin kannattaa ostaa.
- Anonyymi
*
Kyllä Voi ; -Käytä älypuhelintasi kaukosäätimenä, sovellutuksen SmartThings avulla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
*
Kyllä Voi ; -Käytä älypuhelintasi kaukosäätimenä, sovellutuksen SmartThings avulla.Eipä voi..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
*
Kyllä Voi ; -Käytä älypuhelintasi kaukosäätimenä, sovellutuksen SmartThings avulla.Tuo SmartThings sovellus toimii älypuhelimen ja älytv:n välillä Wi-Fi-verkon kautta. Sekä puhelimen että myös tv:n on oltava siis käytön aikana samassa Wi-Fi-verkossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo SmartThings sovellus toimii älypuhelimen ja älytv:n välillä Wi-Fi-verkon kautta. Sekä puhelimen että myös tv:n on oltava siis käytön aikana samassa Wi-Fi-verkossa.
Ei toiminut kun kokeilin
- Anonyymi
Kyllä ihan varmasti on mahdollista, jos kyseessä on Android -älytelevisio. Android -älypuhelimille on useitakin älytelevisioiden kaukosäädinsovelluksia. Jos kyseessä ei ole älytelevisio tai puhelimena ei ole älypuhelin niin sitten homma ei todennäkösesti onnistu.
T. miksuh - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä voi..
Kyllä ihan varmasti voi.
T. miksuh - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä ihan varmasti voi.
T. miksuhEipä voi. Testattu on uusimpien mallien kanssa..
- Anonyymi
Riippuu vähän siitä, millä systeemillä telkkarisi kauko-ohjaus toimii. Jos esim. infrapunalla ja puhelimessa on jo valmiiksi infrapunalähetin, niin tarvitset vain sopivan sovelluksen, jolla voit sitten tehdä puhelimesta yleiskaukosäätimen. Muitakin tapoja kyllä on, mutta en ole niihin erityisen perehtynyt kun omassa Xiaomissani on juuri tuo IR-ominaisuus.
https://www.google.com/search?q=television+kauko-ohjaus+puhelimella- Anonyymi
Harvassa puhelimessa on nykyään infrapunalähetintä.
T. miksuh - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harvassa puhelimessa on nykyään infrapunalähetintä.
T. miksuhNiinpä. Paitsi että juuri Xiaomi-merkkisissä puhelimissa lähes tulkoon kaikissa on sellainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä. Paitsi että juuri Xiaomi-merkkisissä puhelimissa lähes tulkoon kaikissa on sellainen.
Huomasin muuten just mobiiliuutisista, että Oneplus Nord 3, joka kaiketi julkaistaan tänä kesänä, tulee ilmeisesti sisältämään myös tuon IR-lähettimen. Vaikka sinänsä kallis puhelinhan se tietysti tulee olemaan ainakin aluksi ennenkuin siirtyy ens vuonna sekin tarjouslaareihin.
https://mobiili.fi/2023/06/12/tassa-on-oneplus-nord-3-tarkat-tuotekuvat-oneplussan-suosikkipuhelinsarjan-jatkajasta-paljastuivat/
- Anonyymi
Blue toothillahan tuo onnistuu helposti. Tarvitset vain 11 euron lisäkappaleen telkkuun mieluummin usb-liitännällä.
- Anonyymi
Riippuu ja roikkuu telkusta ja puhelimesta. Nykyaikaiset n.s älytelkut saa tottelemaan puhelinta. Xiaomilla on ir-lähetin jolla sitten pystyy ohjaamaan jotenkuten lähes kaikkia aparaattija jotka kaukoa tarttee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t405218Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo733122Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel162978HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432871Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi361686Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271596Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k881594Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4221298- 681140
Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2281130